Дослідники стверджують, що вживання клітковини покращує когнітивні здібності та швидкість реакції.
Група вчених з Королівського коледжу Лондона виявила, що рослинна клітковина може покращити роботу мозку в похилому віці. Проте для експерименту вчені використовували не продукти харчування, а харчові добавки, які містять два види клітковини, присутні у цибулі, корені цикорію, бататі, бананах та спаржі.
Результати дослідження опубліковано в спеціалізованому журналі Nature Communications, повідомляє видання Medical News Today.
Під час тримісячного експерименту учасники, які приймали пребіотики, показали покращення когнітивних здібностей та швидкості реакції, хоча вплив на силу м'язів був незначним.
Зв'язок мікробіота-кишковика з роботою мозку – обґрунтування дослідження.
Зазначається, що поступове погіршення пам'яті в похилому віці є природнім явищем. Однак патологічні стани, такі як деменція або хвороба Альцгеймера, можуть суттєво погіршити якість життя задовго до глибокої старості.
Інші дослідження показали, що мікробіом кишківника впливає на розвиток певних захворювань та пам'ять.
Вчені вважають, що зміна мікробіота кишківника може покращити як фізіологію м'язів, так і когнітивну поведінку.
Таким чином, результати нового дослідження свідчать про важливість харчових добавок з клітковиною для здоров'я старіючого мозку та вказують на перспективи майбутніх досліджень у цьому напрямку.