Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Документальний фільм про окупацію росіянами Чорнобильської зони відчуження переміг на міжнародному кінофестивалі в Оберхаузені

Документальний фільм про окупацію росіянами Чорнобильської зони відчуження переміг на міжнародному кінофестивалі в Оберхаузені фото

Документальний фільм Олексія Радинського "Чорнобиль 22" здобув головний приз Міжнародного кінофестивалю короткометражного кіно в Оберхаузені (Німеччина).

Про це режисер повідомив у своєму Telegram.

 

"Було б дуже добре, якби нам не довелося робити фільм про російську окупацію Чорнобильської АЕС, і якби цей сюжет залишився у сфері наукової фантастики. Але ми його зробили, і він отримав головний приз на кінофестивалі в Оберхаузені", – розповів Радинський.

Фільм "Чорнобиль 22" показує наслідки окупації територій, прилеглих до ЧАЄС, російськими військами у лютому 2022 року. Документальна стрічка Радинського складається з кадрів, знятих на мобільний телефон, а також свідчень очевидців.

 

Кадр з фільму "Чорнобиль 22"

 

"Під час роботи над фільмом "Чорнобиль 22" ми провели понад двадцять глибинних інтерв‘ю зі свідками російських воєнних злочинів у Зоні. Ці люди дуже різні: від працівників атомної станції до самоселів та екологів. Їхні свідчення об‘єднує одне спостереження: росіяни опинились у Чорнобильській зоні, не маючи жодної гадки про те, куди вони насправді потрапили", – також розповів режисер.

Дізнавшись про перемогу, режисер написав пост вдячності, в якому подякував команді і героям фільму: "Працівникам ЧАЕС Віталію Попову, Людмилі Козак, Петру Назаренку, Віталію Семенову, Сергію Дедюхіну, Олексію Шелестію та  Валентину Гейку. Завдяки таким людям у росіян нічого не вийшло на ЧАЕС, і нічого не вийде ніде в Україні".

 

Кадр з фільму "Чорнобиль 22"

 

Журі кінофестивалю в Оберхаузені відзначило те, як режисер передає напругу в зображенні російського вторгнення та без відвертої естетизації будує мости між історіями та ймовірним майбутнім. "Чесні та відверті інтерв’ю у фільмі роблять його важливою роботою як сьогодення, так і майбутнього", – стверджують члени журі.

Сьогодні, 2 травня, до 23:00 фільм можна переглянути онлайн на сайті кінофестивалю.

Міжнародний кінофестиваль короткометражного кіно в Оберхаузені – найстаріший фестиваль короткого метру, що проводиться з 1954 року у німецькому місті Обергаузен. Цьогоріч його призовий фонд нараховує 43 тис. євро, який розподіляють на 20 нагород.

Фільм можна буде безкоштовно подивитись на сайті фестивалю 2 травня до 23:00.

Хто такий Олексій Радинський

Олексій Радинський – режисер і публіцист.

Його фільми уже показували на Міжнародному фестивалі короткометражного кіно в Обергаузені, Інституті сучасних мистецтв (Лондон), DOK Leipzig, e-flux (Нью-Йорк), S A V V Y Contemporary (Берлін) та у межах інших подій.

Серед найвідоміших робіт "Нескінченність за Флоріаном" – повнометражний документальний фільм про київського архітектора Флоріана Юр'єва.

Олексій Радинський. Фото: Анастасія Мантач

Фестиваль в Обергаузені

Міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів в Обергаузені — найстаріший і водночас найбільший кінофестиваль короткометражного кіно. Він проводиться щорічно з 1954 року.

У межах фестивалю проходять різні конкурсні програми: міжнародна, німецька, міжнародна дитячого та юнацького кіно і інші. Також відбувається вручення нагороди MuVi за найкраще музичне відео. Загальний призовий фонд складає 40 тисяч євро.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: