Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Славутич у програмі "Світ навиворіт. Україна" Дмитра Комарова

Славутич у програмі "Світ навиворіт. Україна" Дмитра Комарова фото

У важливий період історії Славутича, коли місто опинилося в окупації та блокаді, звичайні люди стали справжніми героями, випікаючи хліб із доступних матеріалів, щоб вижити.

Сюжет знятий Дмитром Комаровим в рамках проекту "Світ навиворіт. Україна" розповідає історію наших непереможних мешканців, які зіткнулися з неймовірними труднощами та обставинами.

Колишній час військової блокади залишився в пам'яті людей як період, коли хліб став найціннішим продуктом, а доступ до нього був обмежений. Не дивлячись на відсутність муки, дріжджів та інших продуктів, необхідних для випікання, мешканці нашого міста виявили неймовірну винахідливість та силу духу.

Важливим аспектом репортажу є спогади тих, хто пережив блокаду, про талони на хліб, якими вони обмінювалися на обмежену кількість хліба раз на тиждень. Славутич, як місто-супутник Чорнобильської атомної електростанції, стало своєрідним острівцем, оточеним лісами та ізольованим від інших міст.Навіть у таких скрутних обставинах, коли не було звичайних інгредієнтів для випікання хліба, героїчні жінки Славутича знайшли вихід. 

Славутичани ж, знаходили альтернативні шляхи для доставки борошна та інгредієнтів, випікали хліб прямо в магазинах і стояли в довгих чергах годинами, щоб отримати такий важливий продукт.

Працівниці магазину показали Дмитру Комарову, як вони готували хліб із борошна для тварин, солі для доріг та навіть використовували пиво замість дріжджів, і це дійсно вражаючий репортаж. Люди тоді боролися не лише за виживання, але й за відчуття нормальності та гідності.Зрозуміло, що цей хліб для нас став символом витримки та солідарності у важкий час.

Історія тих подій, що пережили ми, славутичани,  надає нам можливість поглибити своє розуміння того, яку ціну платить Україна за свою незалежність. 

Незабаром цей хліб, здобутий за ціною важких випробувань, може слугувати не лише пам'яттю, але й натхненням для наступних поколінь, нагадуючи, як важливо цінувати мир та гідність.


Дивітся сюжет про Славутич тут: 

Підготувала: Торчишник РАЯ

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия