4 Грудня 2023
606
![У Славутичі триває Всесвітня кампанія "16 днів проти насильства" фото У Славутичі триває Всесвітня кампанія "16 днів проти насильства" фото](/storage/thumbs/520/FLO/JuJ/16HC1Iic56jCj6n7qNQQt9lm-metacGhvdG9fMjAyMy0xMS0zMF8xOC0yMi01NS5qcGc=-.webp)
У Славутичі триває цілий цикл заходів стосовно теми запобігання насильству, які проводять спільно правоохоронці та фахівці Соціально-психологічного центру.
Так з учнями Славутицького ліцею «БезМеж» відбулася профілактична бесіда "Ми звільнимо світ від насильства" з інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Вишгородського РУП ГУПН в Київській області, капітаном поліції Лілією Байовою та психологом Соціально-психологічного центру Ольгою Мельник.
![](/storage/media/56/fd/56fd6d88a55fee6e89b94bda4e2a744d.webp)
Інспектор розповіла дітям про поняття «насильство», «булінг» та «кібербулінг», про види та прояви насильства в сім’ї та ліцеї, попередила про можливі наслідки вчинення протиправних дій.
Психолог Ольга Мельник розповіла, як протидіяти булінгу, про дружні стосунки в класі, повагу до однокласників, педагогів, батьків. Учні з’ясовували, як подолати булінг разом та до кого звертатися за допомогою.
![](/storage/media/17/a1/17a1e159630d6f0246ada296bd78c1d4.webp)
![](/storage/media/c4/e9/c4e9ce083092a6d1ce47828116c13650.webp)
![](/storage/media/6b/47/6b478b6457f58932241fcda3de30a011.webp)
Як зазначають в Міністкрстві освіти та науки України, в умовах війни та переходу на здобуття освіти в дистанційній формі, зросла кількість ризиків насильства та експлуатації дітей в інтернеті. Для підвищення обізнаності учасників освітнього процесу рекомендуємо проводити інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи щодо запобігання насильству та експлуатації дітей особливо у цифровому просторі.
![](/storage/media/2a/81/2a8157276e24669b5df4130e1a74f0b5.webp)
Загалом, фахівці виділяють чотири види насильства: фізичне, психологічне, економічне та сексуальне.
Домашнє насильство може бути спрямоване як на дружину, чоловіка чи дітей, так і на інших родичів — двоюрідних братів та сестер, бабусь та дідусів, колишнє подружжя, наречених, осіб, які спільно проживають однією сім’єю, опікунів та прийомних батьків.
Втім у жодному з випадків воно не є внутрішньосімейною справою чи особливостями родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати.
![](/storage/media/b7/14/b7141e4cc6ba5de884c3df50f754caec.webp)
Нагадуємо, якщо ти або твої друзі чи однокласники стали жертвами насилля чи булінгу, треба негайно звернутися за допомогою:
- до адміністрації школи,
-працівника ювенальної превенції чи поліцейського, якому ти довіряєш.
Зателефонуй!
- на Національну дитячу «гарячу лінію» - 0800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних) або 116 111 (безкоштовно з мобільних), або на спецлінію - 102.
- телефон довіри Соціально-психологічного центру м.Славутич: 095 945 69 40, 067 850 91 16 (анонімно та конфіденційно). Графік роботи: з понеділка до п'ятниці, з 9:00 до 12:00 та з 13:00 до 18:00.
![](/storage/media/db/f9/dbf9af7e4712dd291edc7df1bd82adb1.webp)
![](/storage/media/a5/8f/a58f13dc26d6f7b304a6e6eaec28cd56.webp)
![](/storage/media/9e/39/9e3971a62c378f17e17cccbe79be81c5.webp)
![](/storage/media/35/b2/35b2a4c0271d2c9dd759b3f46f8c943d.webp)
![](/storage/media/c0/a1/c0a149b230fe1b2f1039c4c153a7bc9c.webp)
![](/storage/media/ac/88/ac881d9540abc4c1c588acd03d2849ef.webp)
Фото: Ольга Мельник, зі сторінки Ліцею "БезМеж"
Читайте також: Стоп, кібербулінг! Славутицькі поліцейські і психологи провели профілактичні заняття для учнівської молоді (фото, відео)