![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото](/storage/thumbs/520/rca/KzJ/xxG76hEHvlg1p9MUmnYvZIfG-metaX0RTQzU3ODguanBn0L3QsNGB0YLRjy5qcGc=-.webp)
Водохреща або Богоявлення (Теофанія гр.), Явлення (Епіфанія гр.) Водохреща - одне з найдавніших християнських свят, яке стоїть поруч з Великоднем і Троєцею. Воно згадується в II столітті. Різдво, Богоявлення, Водохреща - всі ці назви пов'язані з народженням Ісуса Христа і відзначаються в один день.
Але в IV-V століттях Різдво відокремилося окремою датою. Зараз різні церкви визначають це свято по-різному. З цього року православні України будуть відзначати свято Водохреща і Богоявлення (Явлення) 6 січня.
Це релігійне свято об'єднує три події - Хрещення Ісуса Христа в водах річки Іордан, прихід трьох волхвів і його явлення в триєдиному проявленні.
Останнє стало новим тлумаченням слова Богоявлення - Ісус Христос з'явився як Бог-Син, який хрестився, Бог-Отець, який промовляв з небес, і Бог-Святий Дух, який сходить вниз в образі голуба.
З цим святом багато людей пов'язують явище освячення води в природних водоймах і вважають, що вода має особливі властивості. Тому в цей день багато віруючих і інші мешканці міста опускаються в ополонки, які мають назву "Іордань".
Журналіст Славутич-Інфо Вадим Івкін опитав славутичан, чи дотримуються вони традиції пірнати в ополонку на Водохреща?
Першим, хто відповів на моє запитання став тренер з футзалу Олександр Вишневський:
"Раніше я регулярно на це свято опускався в ополонку, а моя дружина Тетяна і зараз купається у зимовій воді. Сьогодні в мене є проблема - як я її вивезу на річку, тому що це свято збіглося зі змаганнями моїх хлопців футзалістів на відкритому Чемпіонаті м. Славутича. Я вважаю, що поринання в Іордань, так називається ополонка, яку роблять у свято Водохреща, спочатку закаляє психіку (душу), а потім загартовує тіло."
Олександр Шестопал, спортивний суддя:
"Завжди, коли я вільний від роботи, купаюся у Водохреща в ополонці. Вода надає енергії, після купання відчуваєш себе бодрим, більш життєдіяльним."
Олена Суганяка, медик:
"Я поважаю бажання людей опускаться в ополонку на свято Водохреща, або один раз скупатися зимою в річці, але як медик повінна попередити, що для організму пірнання в холодну воду - великий стрес.
Медицина попереджає громадян, у яких є симптоми ГРВІ, проблеми з легенями, серцем, судинами, а також будь-які проблеми зі здоров'ям, що не рекомендується купатися в холодній воді. Нажаль, існують приклади, коли купання може не лише не зміцнювати здоров'я, а й, навпаки. Я вважаю, що люди, які прагнуть зміцнити та закалити свій організм, повинні починати з холодного обтирання та прийому холодного душу."
Окремі громадяни, відповідаючи на моє питання, висловились, що не бачать сенсу в купанні в зимовій ополонці, інші знають свої вади здоров'я і не бажають ризикувати.
Заглядаючи у минулі століття, ми повинні підкреслити, що християни вірять, що вода в річці Іордан щороку на Водохреще змінює свій потік. Віруючі вважають воду чудодійною, її очищувальною і цілющою силою, тому в День Водохреща вони поринають у воду і набирають її додому.
Пропоную розглянути світлини, присвячені цьому святу, та зроблені у Славутичі в минулі роки.
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №1 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №1](https://slavutych.info/storage/3330/conversions/Nz9XRDvUnpZlaw3VFfK7J26HLtm8og-metaX0RTQzUzMDkgKDIpLkpQRw==--preview.webp)
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №2 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №2](https://slavutych.info/storage/3331/conversions/0DhOArNR28kGH1uvNoswVUnHjuhCrm-metaX0RTQzU3OTYuanBn0L3QsNGB0YLRjy5qcGc=--preview.webp)
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №3 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №3](https://slavutych.info/storage/3332/conversions/NzinvF0mN4cCyvaoFkSaZjMmUlMQI5-metaX0RTQzUyNDYuSlBH--preview.webp)
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №4 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №4](https://slavutych.info/storage/3333/conversions/ItpiMWhlef2U4V0Q3JrvR2Psw7QUHm-metaRFNDXzI5LmpwZw==--preview.webp)
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №5 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №5](https://slavutych.info/storage/3334/conversions/Oav2QYIWFDRk71WK97L3IGGUEimPZ1-metaRFNDXzAwMjguanBn0LLQvtC00L7RhdGA0LXRidCwLmpwZw==--preview.webp)
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №6 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №6](https://slavutych.info/storage/3335/conversions/ZTkqarvRMeVAwVR9Vmd6Zo8eeUTzDA-metaRFNDXzAxNzcuanBn0LrRgNC10YnQtdC90LjQtS5qcGc=--preview.webp)
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №7 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №7](https://slavutych.info/storage/3336/conversions/NgxpTmjLEq9rna9glLNeRjChC7K3y2-metaRFNDXzIzNzkuanBn0L7QvtC+0L4uanBn--preview.webp)
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №8 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №8](https://slavutych.info/storage/3337/conversions/gPDXxfnfzHrUancs1s8O8VuzQE7EDH-metaRFNDXzI2MDguanBn0L7QvtC+0L4uanBn--preview.webp)
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №9 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №9](https://slavutych.info/storage/3343/conversions/ME9Q5ztcGE4gSE2bMlVdQlbgcRE7JC-metaRFNDXzAxNzUuanBn0JrQoH4xLmpwZw==--preview.webp)
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №10 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №10](https://slavutych.info/storage/3344/conversions/BsSOPLqU0WRo4nz3hB8uYt865FpiYx-metaRFNDXzAxODMuanBn0JrQoH4xLmpwZw==--preview.webp)
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №11 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №11](https://slavutych.info/storage/3345/conversions/lBVdZnqSDsTd9UYJ81XGI6Czop21jc-metaRFNDXzAxODcuanBn0JrQoH4xLmpwZw==--preview.webp)
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №12 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №12](https://slavutych.info/storage/3346/conversions/K5oR2kXfyjPuHmR5fI3gUt86jp6IO5-metaRFNDXzAwNzMuanBn0JrQoH4xLmpwZw==--preview.webp)
![Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №13 Чи пірнають Славутичани в ополонку на Водохреща? Опитування містян фото №13](https://slavutych.info/storage/3347/conversions/IWnQHUT5imhkFvDL52IlPAivT4YsIW-metaRFNDXzAxNTkuanBn0JrQoH4xLmpwZw==--preview.webp)