Нескореність та мужність: відзначення 10-річчя Національної гвардії України та подія, яка стала символом супротиву в молодому місті

На центральній площі Славутича 26 березня відбулися урочисті збори, присвячені 10-річчю створення Національної гвардії України та 2-й річниці супротиву міста.

На центральній площі Славутича 26 березня відбулися урочисті збори, присвячені 10-річчю створення Національної гвардії України та 2-й річниці супротиву міста.

Пам'ятаю ранок 26 березня 2022 року. Як і сьогодні, ясний день, дізнавшись про мітинг, я йду на площу. З усіх напрямків рухаються інші мешканці Славутича. Трошки затримуюсь, фотографую небо, розмальоване інверсіями невідомих літаків.

Тоді я ще не знав, що цей день стане віхою в історії наймолодшого міста України. Зараз, як і два роки тому, на площі з'являється стометровий прапор України, який виносять нацгвардійці разом із мешканцями міста. Десять років війни, десять років створення Національної гвардії України. Можливо, ми ще сподівалися, що у ворога переможе здоровий глузд, але 24 лютого 2022 року, коли ворог розпочав повномасштабний напад на Україну, ми зрозуміли, що без консолідації української нації, без національної єдності і любові до рідної землі нам не подолати ворога. І дійсно, національна єдність стала основою успішного спротиву.

Два роки тому Славутич, разом з Черніговом, Бучею та іншими містами України, голосно заявив, що це українська земля, що ми з України, і підтверджуючи це, славутичани 26 березня вийшли на мітинг протесту.

Разом з нами був 100-метровий прапор України – прапор нашої волі, єдності та незламності українського народу. Він став тією об'єднувальною силою, яка допомогла подолати ворога. Похиливши коліна, учасники зборів вшанували пам'ять наших Героїв, які захищаючи батьківщину віддали найцінніше – особисте життя за свободу та незалежність України.

Присутні не лише привітали воїнів Національної гвардії України, які разом з цивільними та Збройними Силами захищають нашу землю, але за ці десять років Національна гвардія України стала потужним військовим формуванням, що захищає найдорожче для кожного українця.

Ці слова пролунали в привітальному слові Національної гвардії України від міського голови Юрія Фомічева.

На завершення урочистих зборів учасники пройшли кільцем слави біля портретів загиблих славутичан на алеї Героїв.

[GALLERY-474]

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: