Наукове співтовариство знову розповідає нам про неймовірні відкриття у Чорнобильському Радіаційно-екологічному Біосферному Заповіднику. Цього разу у фокусі уваги — рудий лис, якого вдалося зняти на камеру у природному середовищі.
Експерти стверджують, що на обідній стіл лисиці потрапляє понад 400 видів тварин і кілька десятків видів рослин. Це надзвичайно важливий факт, який свідчить про роль цих хижаків у біорізноманітті екосистеми.
Фотографія, опублікована на сторінці Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника, є не тільки доказом існування рудих красенів у зоні відчуження, а й спричинює додатковий інтерес до дослідження природного середовища.
Завдяки проєкту "Полісся – дика природа без кордонів", який здійснюється на території заповідника, науковці змогли зафіксувати цього майстра полювання у дії. Він завжди має одну мету — здобич. І не важливо, чи це маленька миша, кролик, ящірка, пташка чи якийсь опасистий жук, лис готовий до будь-яких викликів.
Хоча це не перше спостереження за лисами на території заповідника, кожне нове зображення дозволяє нам ще раз здивуватися природному розмаїттю Чорнобильської зони відчуження.
Фото: з фотопасток проекту "Полісся – дика природа без кордонів", встановлених на території Чорнобильського заповідника