![Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото](/storage/thumbs/520/6PA/Hsg/PHPoX9EyQQaxLKoZZb9YkxcR-metaMS5qcGc=-.webp)
Сьогодні найбільше свято всіх закладів, що збирають та зберігають культурну спадщину, – Міжнародний день музеїв.
Його відзначають 18 травня у багатьох країнах світу. Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували 1977 року. Тоді ж запропонували девіз свята: «Музеї — важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами».
З 1992 року в кожного Дня музеїв є своя тема, яку визначає Міжнародна рада музеїв. Тема цьогорічного Міжнародного дня музеїв звучить так «Музеї: освіта та дослідження». Музеї все більше стають центрами навчання, де відвідувачі можуть дізнатися багато цікавого й корисного. Музеї сприяють допитливості, творчості та критичному мисленню.
Місто Славутич також має свій музей. Саме він є тією сполучною ланкою, яка з’єднує минуле нашого міста із сьогоденням. Краєзнавчий музей міста Славутича і Чорнобильської АЕС було відкрито 2007 року. Музей розташовано в центрі міста, у приміщенні колишнього будинку культури «Енергія».
Експозиції музею розкривають історію і сьогодення міста Славутича та історію Чорнобильської атомної електростанції. У музеї представлено матеріали про будівництво найпершої атомної електростанції в Україні, місто-супутник АЕС Прип’ять, аварію на ЧАЕС та ліквідацію її наслідків, будівництво об’єкта "Укриття", Зону відчуження, участь світової спільноти у зведенні нового безпечного конфайнменту.
Окрему залу присвячено будівництву Славутича – наймолодшого міста в Україні, яке адміністративно належить до Київської області, проте фактично є Чернігівщиною.
Загалом музей має п’ять експозиційних залів («Історія міста Прип’яті та Чорнобильської АЕС: події, факти, документи», «Будівництво міста Славутича», «Славутич – наш дім». «Прип’ять: за мить до…» , «Зала Слави і Пам’яті») та виставкову галерею.
Музей став невід’ємною частиною в навчально-виховному процесі для школярів. Тут проводяться уроки, лекції, майстер-класи для учнів славутицьких шкіл. Музей був і є простором для вільного діалогу про атомну енергетику, радіаційну безпеку, місцем зустрічі зі свідками історії. А ще сьогодні вкрай важливо доносити дітям унікальність української народної спадщини, яка має тисячолітню історію. І цю місію славутицький музей намагається виконувати.
Краєзнавчий музей міста Славутича і Чорнобильської АЕС долучається до відзначення Міжнародного дня музеїв і чекає своїх відвідувачів у суботу, 18 травня, з 10.00 до 16.00. Приєднуйтесь до музейних екскурсій, зокрема і віртуальних, та проводьте вихідний день цікаво й корисно.
![Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №1 Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №1](https://slavutych.info/storage/8397/conversions/28VQiZiFevm4mhBkn1lYzyNxjKzvHA-metaSlBHLTQuanBn--preview.webp)
![Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №2 Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №2](https://slavutych.info/storage/8398/conversions/6Bh7urYCQE3ZV4oehLs6jB65AqVgxW-metaSlBHLTMuanBn--preview.webp)
![Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №3 Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №3](https://slavutych.info/storage/8399/conversions/MWUe7GoP7ve8pYIGyuV45F8aWfoxZI-metaSlBHLTUuanBn--preview.webp)
![Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №4 Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №4](https://slavutych.info/storage/8400/conversions/4xKNGlYYeqeKwLxlda7EBT9o1JNe8F-metaSlBHLTYuanBn--preview.webp)
![Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №5 Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №5](https://slavutych.info/storage/8401/conversions/3aozlaYUozW1Xm7LbPHaxxLf8kZqhF-metaSlBHLTcuanBn--preview.webp)
![Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №6 Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №6](https://slavutych.info/storage/8402/conversions/oLPUyaK8cE0GuvIDFKxEfPQgVQNNNX-metaSlBHLTdfMS5qcGc=--preview.webp)
![Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №7 Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №7](https://slavutych.info/storage/8403/conversions/O83yUJXNO9JgzIkddywv1kRf4gXIps-metaSlBHLTEwLmpwZw==--preview.webp)
![Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №8 Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №8](https://slavutych.info/storage/8404/conversions/gXyvF2nCMymPyC1Ba2ed4YyURTMSom-metaSlBHLTE1LmpwZw==--preview.webp)
![Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №9 Міжнародний день музеїв у Славутичі: Погляд на спадщину через призму історії фото №9](https://slavutych.info/storage/8405/conversions/TGNq7XAe9xm5wS7JXqN6BhvcsSvtCP-metaSlBHLTE2LmpwZw==--preview.webp)