![Відкритий діалог у Славутичі: Чи на часі розбудова безбар’єрності? фото Відкритий діалог у Славутичі: Чи на часі розбудова безбар’єрності? фото](/storage/thumbs/520/UvS/UZk/D2gza8c52Jwnqn64Yz9uIoIT-metaNDQ3MDE2ODEwXzQzNzY1NTAxMjIzNDg0Ml80NDQ5OTAyOTY1NTEwNDY5MTM3X24uanBn-.webp)
У Молодіжному просторі міста Славутич відбувся відкритий діалог на тему «Чи на часі розбудова безбар’єрності у Славутичі зараз і чому?».
Захід зібрав славутичан, щоб обговорити важливість і необхідність створення доступного середовища в місті.
Міський голова Юрій Фомічев презентував досягнення Славутича, який протягом кількох років працює над впровадженням безбар’єрних рішень. Зокрема, було розроблено і затверджено Стратегію розвитку міста до 2025 року та Програму «Славутич – безбар’єрне місто» на 2021–2024 роки. Серед інших заходів – створення посади радника міського голови з питань безбар’єрності, проведення опитування маломобільних груп населення та аудит доступності міста, а також створення інтерактивної мапи інклюзивності соціально-важливих об’єктів та основних маршрутів до них.
У своєму виступі Юрій Фомічев зазначив:
«Безбар’єрність – це про піклування, повагу до людей, готовність до двостороннього процесу».
Він підкреслив, що Славутич має напрацювання у всіх шести напрямках Національної стратегії створення безбар’єрного простору: фізичному, інформаційному, суспільному, економічному, цифровому та освітньому.
Медіатори заходу, Діана Проценко та Лілія Олійник, допомогли шістьом групам учасників діалогу висловити свої думки, внести пропозиції до змін Програми «Славутич – безбар’єрне місто» та відпрацювати спільні дії. Підсумовуючи, було зазначено, що Славутич має значний досвід, яким ділиться з іншими громадами. Зокрема, для мерів міст було підготовлено посібник «Славутич – лабораторія безбар’єрних рішень».
Захід організовано в межах ініціативи «Безбар’єрність – спільними зусиллями», яка реалізується у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) за підтримки проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та фінансування Міністерства закордонних справ Данії.
![Відкритий діалог у Славутичі: Чи на часі розбудова безбар’єрності? фото №1 Відкритий діалог у Славутичі: Чи на часі розбудова безбар’єрності? фото №1](https://slavutych.info/storage/8876/conversions/6MLEDvScr7WuchPkD2agg0MlMf1Eis-metaNDQ2OTgzMDg0XzQzNzY1NTAwODkwMTUwOV80NTIwODc3OTUxMjQ4NDg0MzVfbi5qcGc=--preview.webp)
![Відкритий діалог у Славутичі: Чи на часі розбудова безбар’єрності? фото №2 Відкритий діалог у Славутичі: Чи на часі розбудова безбар’єрності? фото №2](https://slavutych.info/storage/8877/conversions/sbXTFRzCSoCsITQlO8nQljJrHaKLck-metaNDQ2OTkwMTQ4XzQzNzY1NDk5ODkwMTUxMF8yNzk5MzcwODQwNjc0NDY0MDQ4X24uanBn--preview.webp)
![Відкритий діалог у Славутичі: Чи на часі розбудова безбар’єрності? фото №3 Відкритий діалог у Славутичі: Чи на часі розбудова безбар’єрності? фото №3](https://slavutych.info/storage/8878/conversions/QieglyNzfiKNZGOxXjQawduQAeXigQ-metaNDQ3MDAzMjUzXzQzNzY1NTAwMjIzNDg0M181NTI3NDA5NzEyOTM3NjU3OTk0X24uanBn--preview.webp)
![Відкритий діалог у Славутичі: Чи на часі розбудова безбар’єрності? фото №4 Відкритий діалог у Славутичі: Чи на часі розбудова безбар’єрності? фото №4](https://slavutych.info/storage/8879/conversions/ttb2OjixVknkDMGPuA0zk1lSEn8eJ1-metaNDQ3MDI3NzkyXzQzNzY1NTAwNTU2ODE3Nl8zNjYzNTQ2NDc4Mzk0NDI2NjEyX24uanBn--preview.webp)
Фото: Facebook: Молодіжний простір м. Славутич