Чернобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник представив фотовиставку "Довкілля і війна". Її презентація відбулася на тлі звуків вибухів та сигналів повітряних тривог, що підкреслило трагічну ситуацію, в якій перебуває країна.
Організаторка виставки, Тетяна Прибора, завідувачка сектору еколого-просвітницької роботи заповідника, заслуговує на велику повагу. Вона працює не завдяки, а всупереч обставинам, і попри всі труднощі 2022 року в Іванкові, продовжує генерувати ідеї та втілювати їх у життя.
Іванківська громада з перших днів війни опинилась в окупації, яка тривала 36 днів, з них 24 дні - без зв'язку, світла, води і тепла. Під час цієї жорстокої окупації росіяни вбили 48 мирних жителів, з яких - 2 дітей, а 46 мешканців громади були поранені.
Фотографії, представлені на виставці, відображають силу, міць, витривалість і жага до життя природи зони відчуження. Вони нагадують про російські злочини та їх страшні наслідки: спалена техніка, зруйновані мости та бліндажі, що залишились після наступу російських окупантів на столицю через Чорнобильську зону.
Від імені Київської обласної ради і особисто від себе Ярослав Добрянський висловлює вдячність Тетяні Прибора, а також співробітникам Чорнобильського заповідника Денису Вишневському, Сергію Домашевському і Юлії Косько за їхню самовіддану працю та вміння творити.
Українці – нація вільних і працелюбних людей! Сьогодні ми захищаємо свій вибір – жити у вільній країні не лише від російських загарбників, але й від прагнень Кремля стерти Україну з лиця землі.
Фото: Facebook: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник