Завантаження ...
knukim.edu.ua
Новобудови Києва

Як до свята Хелловін ставляться славутичани? Опитування

Як до свята Хелловін ставляться славутичани? Опитування фото

Редакція «Славутич Інфо» провела опитування серед мешканців міста Славутич, щоб дізнатися їхнє ставлення до святкування Хелловіну. Учасникам було поставлено запитання: «Як Ви ставитеся до святкування Хелловіну? Позитивно? Негативно? Нейтрально?»

Історія та традиції Хелловіну

Свято Хелловін має корені в стародавньому кельтському святі Самайн, що відзначалося на територіях сучасної Ірландії, Великобританії та північної Франції. Воно символізувало кінець збору врожаю та початок зими. Самайн також мав міфологічне значення як момент, коли межа між світом живих і мертвих ставала найтоншою.

З приходом християнства Самайн трансформувався в День всіх святих, який святкують 1 листопада. Переддень цього свята отримав назву «All Hallows' Eve», звідки й походить сучасна назва Хелловін.

Традиція вирізання ліхтарів із гарбузів, відомих як «Джек-о'-Лентерн», походить з ірландського фольклору про Джека, який обманув диявола й після смерті був приречений блукати світом із вуглинкою в гарбузі замість ліхтаря.

Відповіді респондентів:

Жінка: Нейтрально.

Чоловік: Ніяк!

Чоловік: Нейтрально.

Дівчинка: Позитивно! Я ходжу на концерти, де виступають. Мені подобається перевдягатися. Улюблений образ — «мертва наречена», а брат був «мертвий чоловік».

Інша дівчинка: Я була «тиквочкою».

Мама дівчат: Позитивно, бо діти люблять це свято.

Жінка: Добре, діти в школі святкують.

Жінка: Байдуже, діти ще маленькі.

Жінка: Мені байдуже, але не бачу нічого страшного в цьому святі. Дочка за кордоном святкує.

Хлопчик: Позитивно! Святкую з друзями, перевдягаюся у Бетмена.

Жінка: Позитивно, діти святкують.

Чоловік: (Відмовився відповідати.)

Жінка: Нам поки все одно, але плануємо ходити на заходи.

Жінка: Негативно! Я взагалі не сприймаю це свято. Так мене виховали батьки, і це моя позиція з дитинства. Мої діти також не святкують. Якщо виростуть і захочуть святкувати, це буде їхня справа.

Чоловік: Не подобається, це не наше свято.

Жінка: Це не наше свято, але я не проти, якщо це дітям подобається.

Поширення Хелловіну в Україні

В Україні Хелловін почав набирати популярність на початку 2000-х років. Хоча це свято не має глибокого історичного коріння в українській культурі, молодь охоче прийняла його як привід для вечірок та перевдягань. Школи та університети проводять конкурси костюмів, а заклади декорують приміщення у стилі «страшної ночі».

Прихильники свята зазначають, що Хелловін допомагає молоді проявити креативність та інтегруватися у світові культурні процеси. Водночас деякі консервативні групи критикують це свято, вважаючи його чужим для українських традицій.

Популярність Хелловіну зростає, і, можливо, вже незабаром він стане невід’ємною частиною української культурної панорами, подібно до Нового року чи Дня святого Валентина.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия