76 захисників ЧАЕС досі в полоні. Рідні полонених обговорили перспективи обміну в Офісі Омбудсмана

Редакція "Славутич-інфо" поспілкувалася з родичами військовополонених захисників Чорнобильської АЕС, щоб дізнатися про останні зрушення у їхній справі.

Редакція "Славутич-інфо" поспілкувалася з родичами військовополонених захисників Чорнобильської АЕС, щоб дізнатися про останні зрушення у їхній справі.

Нещодавно, в Офісі Омбудсмана відбулася зустріч з рідними полонених захисників військової частини 3041, які обороняли Чорнобильську АЕС. На запитання родичів відповідали Представник Уповноваженого в системі органів сектору безпеки й оборони Юрій Ковбаса, а також представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об'єднаного центру СБУ, МВС, ГУ НГУ та військової частини.

Родичі звернулися з низкою питань щодо поточного стану та перспектив звільнення військовополонених, зокрема про результати Саміту миру, можливі домовленості про обмін захисників ЧАЕС, підтримку міжнародних партнерів та роль міжнародних організацій у процесі звільнення. Вони також цікавилися новими ініціативами для поліпшення умов утримання та прискорення звільнення полонених, інформацією про стан їхнього здоров'я та наступними кроками після саміту.

Представники Офісу Омбудсмана розповіли про роботу змішаних медичних комісій, для яких Україна виконала всі необхідні заходи, але їхнє функціонування залежить від аналогічних дій Росії. Також було зазначено про зусилля щодо залучення омбудсманів третіх країн для відвідування українських військовополонених у РФ та про роботу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на міжнародній арені в рамках української Формули миру.

Родичі поділилися тривожними деталями про жахливі умови утримання полонених. За їхніми словами, в камерах туалет розташований поруч із місцем прийому їжі, немає можливості лягти чи сісти, і військовополонені змушені стояти весь час. Ті, хто повертаються з полону, мають сильно опухлі ноги і перебувають у важкому стані.

Зі 169 військовополонених військової частини 3041, що захищали Чорнобильську станцію, станом на сьогодні в полоні залишається 76 осіб, тобто трохи менше половини. Родичі зазначили, що не знають, коли їх повернуть.

Рідні полонених також висловили занепокоєння щодо реінтеграції та адаптації повернених з полону захисників до цивільного життя. Представник Уповноваженого зазначив, що Офіс регулярно порушує питання ветеранської політики та надає рекомендації для Уряду.

Варто зазначити, що родичі військовополонених оборонців, вже декілька тижнів поспіль, збираються під стінами Верховної Ради, проводячи мирні акції з метою привернення уваги до долі своїх близьких. Такі заходи мають на меті стимулювати державні органи та міжнародну спільноту до активніших дій щодо звільнення українських героїв.

"Славутич-інфо" продовжуватиме стежити за розвитком подій і інформувати читачів про подальші кроки щодо звільнення наших захисників.

Фото: Офіс Омбудсмана України

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: