Завантаження ...
knukim.edu.ua
Новобудови Києва

Дивіться, кого сфотографували у Чорнобильському заповіднику: дикі кабани як «лісові археологи»!

 Дивіться, кого сфотографували у Чорнобильському заповіднику: дикі кабани як «лісові археологи»! фото

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику нещодавно сфотографували диких кабанів – тварин, які грають важливу роль у підтримці здоров'я лісових екосистем.

За словами фахівців, дикі кабани, або ж Sus scrofa, відомі не лише своєю витривалістю, а й значенням для біорізноманіття.

Ці «лісові археологи» важать до 200 кг та відомі своєю розумністю й обережністю. Завдяки чудовому нюху, дикі кабани здатні знаходити їжу навіть під товстим шаром снігу. Вони запам’ятовують маршрути, можуть обходити пастки й відчувати небезпеку. Попри суворий вигляд, кабани – сімейні тварини, що живуть групами, де вожаком є найбільша й найстарша самка. Молоді самці залишають стадо після півторарічного віку, ведучи подальше життя самостійно.

Кабани відіграють важливу екологічну роль, сприяючи росту нових рослин. У пошуках жолудів, коренів чи грибів, вони розпушують ґрунт, що створює умови для проростання рослин та підтримує біорізноманіття. Проте, часом діяльність диких кабанів може завдати шкоди сільському господарству, особливо якщо вони риють на посівах.

Експерти заповідника підкреслюють, що присутність диких кабанів у природних лісах має позитивний вплив на екосистему, оскільки ці тварини створюють умови для інших видів. Водночас їхній вплив на природу потребує балансу, особливо у зонах наближених до сільськогосподарських земель.

Нагадаємо, що Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник займається вивченням місцевої флори та фауни й прагне розширити знання про екосистеми, які існують у зоні відчуження.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия