Завантаження ...
knukim.edu.ua
Новобудови Києва

Славутицька громада завершила участь у проєкті Ради Європи: підсумки та досягнення

Славутицька громада завершила участь у проєкті Ради Європи: підсумки та досягнення фото

Славутицька міська територіальна громада долучилася до заключного засідання Керівного комітету проєкту Ради Європи «Громадська участь», яке відбулося 10 грудня 2024 року. На заході було презентовано результати дворічної імплементації проєкту, обговорено пропозиції партнерів та заслухано відгуки членів комітету.

Ключові досягнення проєкту

Проєкт Ради Європи «Громадська участь» у 2023-2024 роках надав експертно-методологічну підтримку 30 громадам та двом регіональним органам влади. Серед досягнень:

  • Проведення перших в Україні Громадських Асамблей – у Звягельській та Славутицькій громадах.
  • Менторська підтримка 17 громад у впровадженні Шкільного громадського бюджету.
  • Розробка стратегій розвитку громад за участю мешканців.
  • Реалізація програм з підвищення спроможності місцевої влади, громадських та волонтерських організацій.
  • Грантова підтримка п'яти громадських організацій.

Виступи учасників

На засіданні з вітальним словом виступили заступниця директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Наталія Окша, виконавчий директор ГО «ІСАР Єднання» Володимир Шейгус та заступник голови Офісу Ради Європи в Україні Ерленд Фалк. Вони підкреслили важливість залучення громадян до прийняття рішень та роль проєкту у розвитку демократії в Україні.

Ключові результати проєкту презентували старша програмна радниця Ради Європи Корнелія Перле та керівниця проєкту Дарина Соколова. Серед досягнень – унікальний досвід впровадження Громадських Асамблей, підтримка громадських ініціатив та інноваційні програми.

Досягнення Славутича

Славутицький міський голова Юрій Фомічев, представляючи одну з пілотних громад, розповів про результати співпраці в рамках проєкту. Серед них:

  • Розробка Статуту громади.
  • Впровадження програми розвитку волонтерства.
  • Проведення Громадської Асамблеї – інноваційного інструменту деліберативної демократії.

Учасники заходу подякували членам і членкиням Керівного комітету та партнерам за їх внесок у розвиток громадської участі. Учасницька демократія визнана ключовим фактором для побудови успішної та демократичної України.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия