Завантаження ...
Новобудови Києва

Про шкідливі, нешкідливі звички, або що ми робимо не так

Всім відомо про те, що багато істи, лягати піздно відпочивати шкідливо для організму, але є такі речі, що ми робимо мало нещодня, а вони небезпечні. Вам відомо, що, якщо чхнути, затиснувши ніс, можна потрапити до лікарні? Або що жувальна гумка може не тільки позбавити вас пломби, але і зробити більш розсіяним? Ми зібрали невеликий список звичок, які майстерно....

 

Всім відомо про те, що багато істи, лягати піздно відпочивати   шкідливо для організму, але є такі речі, що ми робимо мало нещодня, а вони небезпечні.  Вам відомо, що, якщо чхнути, затиснувши ніс, можна потрапити до лікарні? Або що жувальна гумка може не тільки позбавити вас пломби, але і зробити більш розсіяним?

Ми зібрали невеликий список звичок, які майстерно маскуються під нешкідливі, а насправді шкодять нам.

1. Чхати «в себе»

Страждають: дихальна система, судини голови, мозок. При невдалому збігу обставин – стравохід.

Основна функція чхання – позбавлення від бактерій, вірусів і частинок пилу. Коли ви стримуєте його, бактерії залишаються на місці. Але це півбіди. Уявіть собі, що буде, якщо ви спробуєте вистрілити, заткнувши дуло. Те ж саме відбувається всередині носоглотки – вся сила «удару» йде назад і може пошкодити, наприклад, слух, підвищити внутрішньочерепний тиск або пошкодити стравохід (якщо ви при цьому їли).

2. Використовувати зубочистки

Страждають: ясна.

Стоматологи не схвалюють зубочистки. Вони порівняно нешкідливі для емалі, але ясна страждають сильно. Та й якісно вичистити міжзубні проміжки зубочисткою практично неможливо. Для гігієни порожнини рота після їжі набагато безпечніша зубна нитка (при правильному використанні).

3. Спати обличчям у подушку

Страждають: дихання, кровообіг, хребет, шкіра обличчя.

Спати, втупившись у подушку, затишно, але шкідливо. У цій позі дихання ускладнене, шия знаходиться в неприродному і напруженому положенні, страждають кровообіг і шийні хребці. До того ж лікарі попереджають: утворені при такому сні тимчасові зморшки на обличчі незабаром стануть постійними.

4. Лускати насіння зубами

Страждають: зуби, жовчний міхур.

Насіння соняшника смачне і корисне. Але очищати його слід руками, а ні в якому разі не зубами. Стоматологи завжди впізнають бувалих «гризунів» за характерними зазубринками. Також насіння протипоказане людям з проблемами жовчного міхура, а їх калорійність становить понад 500 ккал на 100 грамів (невеликий стакан).

5. Гризти будь-які тверді предмети

Страждають: зуби, ясна і слизова рота.

Ще сильніше страждає емаль зубів у любителів покусувати під час роздумів скріпки, ручки, олівці та інші тверді предмети. З цієї ж причини не варто відкривати зубами пляшки, розгризати горіхи, кубики льоду і льодяники. Плюс до всього ви можете отримати стоматит або підчепити кишкову паличку.

6. Затягувати з походом у туалет

Страждають: нирки, сечостатева система, кишечник.

У червні 2018 року юний геймер з Великобританії потрапив до лікарні після того, як за 8 годин гри жодного разу не відволікся на похід у туалет. Його кишечник і сечовий міхур були настільки роздуті, що припускали навіть ракову пухлину. Лікарі сходяться на думці: терпіти шкідливо, оскільки при цьому перестають правильно працювати стискаючі м’язи, підвищуються ризики інфекцій сечостатевої системи і закрепів.

7. Мити голову гарячою водою

Страждають: судини головного мозку, шкіра голови.

Якщо ви любите митися під дуже гарячим душем, саме час відмовитися від цієї звички. По-перше, вона може стати причиною сильних головних болей і запаморочення. По-друге, під гарячою водою сальні залози у шкірі голови починають працювати в посиленому темпі, і волосся швидко стає брудним.

8. Торкатися руками обличчя і терти очі

Страждають: шкіра, очі.

Різні висипання, акне, герпес – ось можливі результати попадання мікроорганізмів з рук на обличчя. Якщо ж потерти очі, є шанс отримати кон’юнктивіт – дуже неприємне інфекційне захворювання, що протікає із запаленням, сльозотечею, печінням і світлобоязню.

9. Занадто часто жувати жуйку

Страждають: шлунок, зуби, короткочасна пам’ять.

Є кілька наслідків зловживання жувальною гумкою:

Процес жування стимулює посилене виділення шлункового соку. Тому жуйку не варто вживати до їжі: це може спровокувати розвиток гастриту або навіть виразки шлунка. Жувальна гумка шкідлива для зубів, а також коронок і мостів. Через підвищене слиновиділення «роз’їдаються» пломби, а через інтенсивні рухи щелеп травмуються жувальні поверхні. Жувальна гумка впливає на пам’ять. Її вживання покращує запам’ятовування, допомагає зосередитися на завданнях, що вимагають тривалого спостереження. Однак короткочасну пам’ять вона, навпаки, погіршує, роблячи вас більш розсіяним.

10. Читати лежачи

Страждають: очі, хребет, шкіра на шиї.

При читанні в ліжку потрібно дотримуватися правила:

Не тримати книгу занадто близько до очей (менше 25 см).
Не горбиться і не перенапружувати шию.
Не варто читати на боці – відстань від книги до очей буде різною, і їм доведеться сильніше напружуватися.
Не читати на животі – постраждає хребет.
Як бачите, дотримуватись всіх цих правил складно. Крім того, більшість таких поз сприяють появі глибоких горизонтальних зморшок на шиї.

11. Облизувати дрібні ранки і дмухати на них

Страждає: процес регенерації.

Що вам хочеться зробити у першу чергу, коли ви порізали палець? Подути на нього або засунути до рота? Вчені з Гарвардського університету нарахували понад 600 видів мікроорганізмів, що живуть у роті людини. Серед цих бактерій завжди присутні різні стафілококи і стрептококи. Згорнута кров на ранці – прекрасне середовище для їхнього розмноження. Обробіть рану спеціальними засобами, інакше поріз буде гоїтися довше і важче.

12. Розмовляти пошепки

Страждають: голосові зв’язки, гортань.

Дослідження вченого і в минулому вокаліста Роберта Саталоффа показало: більшість людей сильно стискають і напружують голосові зв’язки, коли говорять пошепки. Це збільшує ризик мікротравм гортані. Особливо це небезпечно для тих, кому доводиться багато говорити, а також для страждаючих ларингітом.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: