Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Розгляд апеляції щодо заборони на рік міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду - подробиці із зали суду

Розгляд апеляції щодо заборони на рік міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду - подробиці із зали суду фото

Сьогодні, 1 лютого, у Львівському апеляційному суді продовжився розгляд апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.

Як повідомляє "Суспільне", на цьому засіданні першим заслухали свідчення водія Олександра Коробка, з яким Владислав Атрошенко 2 липня 2022 року намагався перетнути державний кордон в пункті пропуску "Краківець".

"Я наполіг"

Як вважає Олександр Коробко, це він наполіг на тому, щоб перетнути кордон та обміняти автомобіль Tesla, який належить дружині Атрошенка, на службове авто Toyota Camry, яке офіційно закріплене за водієм.

"Ми доїхали до пропускного пункту «Краківець» на Tesla. Там нас не пропустили через кордон та повернули назад до міста Львова. Доїхавши до Львова я наполіг перед міським головою, що мені треба перетнути кордон та забрати службовий автомобіль. Попросив його почекати у Львові. Він сказав, що не може мені наказувати, адже у мене є начальник відділу", — говорить у суді водій.

За словами Атрошенка, після того, як йому заборонили перетин кордону, він "дослухався до наполягань водія". Ця розмова за словами водія, була "десь перед Львовом", але не на пропускному пункті "Краківець".

Владислав Атрошенко дає свідчення у суді

Владислав Атрошенко дає свідчення у суді. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Коли мені безпідставно відмовили, я, скажімо так, вирішив дослухатися до наполягань водія і зачекав його, доки він повернеться на службовому автомобілі, який так чи інакше треба було повертати", — стверджує Атрошенко.

Після цього водій перетнув кордон сам та обміняв автівки.

"Так я перетнув кордон на пропускному пункті «Шегині», де на території Польщі віддав дружині Владислава Анатолійовича автомобіль Tesla, а сам забрав Toyota Camry та повернувся до Львова. Там забрав Владислава Анатолійовича і ми разом повернулися до Чернігова", — каже водій.

На питання адвоката про те, на якому автомобілі їздив водій з 2 березня по 2 липня 2022 року, він відповів, що їздив на авто дружини Атрошенка Tesla. Водночас водій зазначив, що він не є особистим водієм Атрошенка. За його словами він перевозить й інших співробітників міськради.

Чому водій наполіг на перетині кордону, він пояснив це тим, що без службового авто його зарплатня стає меншою.

"У бухгалтерії, якщо я не використовую закріплений за мною автомобіль, то я втрачаю у заробітній платі. Для мене це не малі кошти. Така моя мотивація".

Також під час засідання стало відомо, що водій отримав догану пов'язану з вищезгаданою поїздкою за неправильне списання бензину.

Передісторія справи Атрошенка

Нагадаємо, що 15 вересня 2022 року НАЗК вручила міському голові Владиславу Атрошенку адмінпротокол. З нього вбачається, що 2 липня 2022 року під час робочої поїздки до швейцарського Лугано (чернігівському міському голові тоді не дозволили перетнути кордон – ред.), Владислав Атрошенко дав вказівку своєму водієві перевезти машину Tesla Model X, яка належить його дружині, за кордон. Такі дії міського голови, йдеться в ухвалі, становили приватний інтерес, про який Владислав Атрошенко мав би повідомити НАЗК.

"Судовий позов по тому, що мій водій виїхав на автомобілі сім’ї (фактично — на автомобілі дружини) за кордон (Tesla, — ред.). Я вважаю, що подібні речі можна досліджувати. Але, я думаю, що після гуманітарних автомобілів, вкрадених в армії, після розслідування зловживань з гуманітаркою".

Атрошенко додав, що не давав водієві наказ перетинати кордон на Tesla Model X, навпаки, це було прохання водія.

Ще одну справу, але вже кримінальну стосовно автівки, але вже службової Toyota Camry, на якій 5 березня у розпал бойових дій дружина Атрошенка виїхала з України через пункт пропуску Шегині, нині розслідує ДБР, повідомив під час судового засідання у Львівському апеляційному суді Атрошенко.

Справу ж по Tesla розглядав Яворівський районний суд. Засідання відкладали кілька разів. 7 грудня винесли рішення про те, що чиновник діяв в умовах реального конфлікту інтересів та визнали Атрошенка винним в адміністративному правопорушенні, передбаченому ч. 1 та 2 статті 172—7 КУпАП. Рішенням суду на міського голову наклали штраф у розмірі 6 800 гривень та на рік позбавили права обіймати посади, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Тоді у коментарі Суспільному адвокат Олексій Кінебас сказав що має "не те, що велике, а дуже велике" питання до публікації НАЗК. За його словами, Атрошенку інкримінували частини 1 та 2 Статті 172-7 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення". Ці статті не передбачають відсторонення від посади. Але відсторонення від посади передбачає частина 3 цієї ж статті. Вона якраз у протоколі не зазначена.

Атрошенко у відповідь на судове рішення записав відеозвернення до Президента, де заявив, що не згоден з рішенням суду, вважає це політичним рішенням та подаватиме апеляцію.

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель вважає, що в Атрошенка досить великі шанси виграти апеляцію. І додає: міського голову обирала громада, і саме люди мають розв'язувати питання його перебування на посаді, а не районний суд.

"Я думаю, що зараз на це немає підстав, тому що ми бачимо досить абсурдне рішення суду. Я не бачу жодних юридичних повноважень, щоб міського голову можна було б позбавляти повноважень".

 

Рішення апеляційного суду частково задовольнило клопотання Владислава Атрошенка. Суддя скасував штраф у розмірі 3 400 грн, накладений Яворівським судом, натомість залишив стягнення — 6800 грн та відсторонення від посади на рік.

Рішення оскарженню не підлягає.

 

Читайте також: Апеляція щодо відсторонення Атрошенка: на суд приїхали Кличко і 30 мерів

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: