Завантаження ...
Новобудови Києва

ВР перенесла дати святкування Різдва, Дня Української Державності та Дня захисників і захисниць

ВР перенесла дати святкування Різдва, Дня Української Державності та Дня захисників і захисниць фото

Верховна Рада України змінила дати трьох свят – Різдва Христового, Дня Української Державності, Дня захисників і захисниць України.

Про це повідомив у Telegram  депутат із парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Ухвалення закону "Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України" (законопроєкт № 9431) підтримав 241 депутат.

Відтепер Різдво Христове офіційно відзначатиметься в Україні 25 грудня, а не 7 січня, День Української Державності – 15 липня, а не 28 липня, День захисників і захисниць України – 1 жовтня, а не 14 жовтня. Відповідні зміни вносяться до статті 73 Кодексу законів про працю України. Водночас не зміниться дата святкування Великодня та деяких інших свят.

Перенесення цих святкових днів пов’язане з тим, що цього року Православна церква України та Українська греко-католицька церква ухвалили перехід з Юліанського на Новоюліанський календар. Цей перехід відбудеться з 1 вересня 2023 року.

Оскільки День Державності та День захисників і захисниць України мають привʼязку і до релігійної традиції – вшанування Святого рівноапостольного князя Володимира та Покрови Пресвятої Богородиці відповідно – перенесення дат синхронізує відзначення державних свят із новим календарем.

Зміни вступлять у дію з 1 вересня 2023. Тож цього року День Державності востаннє відзначатиметься 28 липня.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради відповідний законопроєкт 28 червня.

Православна церква України (ПЦУ) ухвалила рішення перейти на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: