Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Харчування Вашого улюбленця: Поради від ветеринарки та зоопсихологині

Харчування Вашого улюбленця: Поради від ветеринарки та зоопсихологині фото

У сучасному світі, де кожен власник тварини прагне надати своєму улюбленцю найкраще, питання правильного харчування стає дедалі важливішим. Ветеринарка і зоопсихологиня Лілія Лободіна поділилася корисними порадами щодо збалансованого раціону для тварин.

Усім нам відомо, що котів та собак слід годувати відповідно до їх природних потреб. Однак вплив харчування на тварин може виходити за межі лише фізичного здоров'я, охоплюючи його емоційний стан і поведінку. Справжній підхід до гармонії - врахування індивідуальних особливостей кожного улюбленця.

Лободіна наголосила на тому, що поведінка тварини в процесі харчування може вказувати на різні аспекти її характеру. Агресивне захоплення їжі може бути проявом територіальної агресії, пов'язаної як з особистим простором тварини, так і з видом конкретної їжі. Така поведінка, за словами експерта, є індивідуальною та визначається якістю їжі:

  • Сильніше захищають ласощі, м'ясо, кістки.
  • Менше захищають власну їжу або готовий корм.
  • Не захищають воду.

Важливим фактором є також рівень серотоніну - гормону щастя. Недостатній рівень серотоніну може призвести до територіальної агресії, страхів і депресії. У цьому контексті рекомендується включити до раціону тварини продукти, що містять триптофан, який служить джерелом серотоніну: м'ясо, птицю, рибу, овес, бобові, горіхи.

Варто відзначити, що при стресі, фобіях чи агресивному стані рекомендується зниження кількості білка та підвищення рівня триптофану в раціоні. У разі гіперактивності та для спокійних тварин слід налаштовувати вміст тирозину та аргініну.

Для загального поліпшення настрою та підтримки активності рекомендується додавати овочі, фрукти, ягоди, бобові, рибу та інші джерела Омега-3.

Неправильне харчування також може призвести до харчової агресії, особливо якщо тварина споживає їжу після іншої тварини. Тому встановлення режиму харчування є важливою частиною створення гармонійного середовища для вашого улюбленця.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия