27 Січня 2015
1751
Темі Соборності України була присвячена зустріч у Загальноміському бібліотечно-інформаційному центрі, яку організував міський методичний центр освіти. На це зібрання були запрошені міський голова, учнівська молодь, вчителі, працівники культури, військовослужбовці.
Екскурс в історію через слайд-презентацію зробила головний спеціаліст відділу молоді та спорту Тетяна Бойко. Вона пригадала хронологію подій розвитку ідеї соборності і день 22 січня 1919 року, коли був проголошений Акт возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самовизначення, становлення політичної нації. Уперше за 600 років він став реальним кроком до об'єднання українських земель, що вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.
Але до справжньої соборності багато перешкод. Про те, як захищають свою землю українці розповіли гості зустрічі - військовий комісар м.Славутича Андрій Бідненко та учасник АТО, командир розвід зводу 79 окремої аеромобільної бригади, капітан Євгеній Ареф’єв. За мужність і відвагу, вміле керівництво обороною Євгеній представлений до високої державної нагороди – ордена Богдана Хмельницького.
Саме те, як народ підтримує своїх військових говорить про зародження в Україні громадянського суспільства. У своїй промові до молоді міський голова Володимир Удовиченко сказав, що війна руйнує цінність відносин. Політики не повинні втручатися в історію. Він підкреслив, що Україна перед вибором світоглядів. Дві основні проблеми треба вирішити – побудувати громадянське суспільство та зробити ефективним державне управління. Міський голова навів своє авторське визначення соціальної держави, яку б хотіли бачити українці, що прагнуть до кращих стандартів життя:
СОЦІАЛЬНА ДЕРЖАВА - держава реалізованих демократичних принципів суспільних відносин громадянського суспільства, високого рівня прав і свобод, соціальних гарантій (робочих місць, освіти, медичної допомоги, соціального забезпечення),розвиненої соціальної інфраструктури і рівних можливостей.
Учасники зібрання обмінялися думками, що Соборність не завершується, вона продовжується.
Людмила Любива