![Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото](/storage/thumbs/520/v67/kuu/AvrjzCAX0cynNM8uh9N33L47-metaNS5qcGc=-.webp)
36 років тому в наймолодшому місті України офіційно з’явилися перші його мешканці. 26 березня 1988 року в залі Славутицького міськвиконкому голова виконавчого комітету Славутицької міської ради Олександр Паньков вручив перші ордери на заселення квартир у новозведеному місті.
Насамперед житло виділялося працівникам Чорнобильської атомної електростанції. Ордер №1 отримав слюсар цеху централізованого ремонту Чорнобильської АЕС Валентин Єжов. Це був ордер на заселення п’ятикімнатного котеджу у Вільнюському кварталі (його зводили литовські будівельники). Ордери на нове житло отримали сім’ї Печерських, Хоменків, Харченків, Толмачових та інші.
Також цього дня міськвиконком Славутича ухвалив рішення про заснування в місті Дитячої школи мистецтв.
26 березня 1988 року відкрився перший універсам у Славутичі. Спочатку він і назву мав – «Славутич», хоча більшість славутичан уже пам'ятають його як універсам «Дніпро». На першому поверсі продавалися продукти, на другому – промислові товари.
Директорові магазину, Олександру Мухаметзянову, усього лише 29 років. Молодий колектив універсаму налічував 68 чоловік. Про новий магазин у новому місті розповідала республіканська газета «Молода гвардія».
У місті вже працювала їдальня-кафе «Таллінн», відділ зв’язку з переговорним пунктом (з 15 березня у Славутич почали доставляти пошту), Фізкультурно-оздоровчий комплекс «Олімп» у Київському кварталі. Менш як за тиждень, після закінчення весняних канікул, відкриється перша школа, а в травні – дитячий садок №1 «Калинка».
На середину 1988 року в Славутичі вже мешкатиме дві з половиною тисячі осіб.
![Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №1 Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №1](https://slavutych.info/storage/5928/conversions/pHLwLkUIFaaCjNrJRBg8wdTpJv9ngt-metaNC5qcGc=--preview.webp)
![Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №2 Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №2](https://slavutych.info/storage/5929/conversions/hSylLtlr7qADThQbSLpdpw4bZlXHgx-metaNi5qcGc=--preview.webp)
![Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №3 Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №3](https://slavutych.info/storage/5930/conversions/ZGnre9xKpLd7L3Kr9XXIAY12ITjz7Q-metaNy5qcGc=--preview.webp)
![Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №4 Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №4](https://slavutych.info/storage/5931/conversions/3GmmiKJhJhVR90jwR42LCKOrgf2b6M-metaOC5qcGc=--preview.webp)
![Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №5 Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №5](https://slavutych.info/storage/5932/conversions/Tzqmv9YCsfi5ShkLsxbpLsXNkUSC6z-metaMTAuanBn--preview.webp)
![Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №6 Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №6](https://slavutych.info/storage/5933/conversions/ryBxCp9Ude42KuZKCDhXnWsYj8O9TJ-metaMTQuanBn--preview.webp)
![Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №7 Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №7](https://slavutych.info/storage/5934/conversions/zo2JLIlGA71AcMztfXT8XAJnrOKo94-metaMTUuanBn--preview.webp)
![Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №8 Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №8](https://slavutych.info/storage/5935/conversions/pyAoqJp0pvoKBn2v3IP8M1s9fCm0YZ-metaMS5qcGc=--preview.webp)
![Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №9 Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №9](https://slavutych.info/storage/5936/conversions/NB4cz2juz3GppXMyhd8SLEGxU6pDcJ-metaMi5qcGc=--preview.webp)
![Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №10 Подорожі у часі: 36 років тому в нашому місті офіційно з’явилися перші Славутичани! фото №10](https://slavutych.info/storage/5937/conversions/mZk6iChwmuf8ZDtiXj6zxRetBpcDv1-metaMy5qcGc=--preview.webp)
Фото: з архіву музею міста Славутича і Чорнобильської АЕС