
У зоні відчуження триває співпраця Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) та Фонду Clean Futures Fund, який із 2017 року опікується стерилізацією і ветеринарним наглядом за тваринами у Чорнобильській зоні та місті Славутич.
Про це повідомляє ДАЗВ на своїй офіційній сторінці у фейсбук.
7 травня голова ДАЗВ Григорій Іщенко провів робочу зустріч з представниками Clean Futures Fund, зокрема з головною ветеринаркою Фонду Дженіфер Бец. За її словами, за роки роботи організації у зоні відчуження було ідентифіковано та стерилізовано понад 750 собак. Особливо високих результатів досягнуто на території Чорнобильської АЕС — тут стерилізовано майже 99% тварин, що дозволило протягом останніх двох років повністю зупинити народження нових цуценят.
«Це була справжня проблема, особливо в районі нового безпечного конфайнмента (НБК), але до 2022 року ми змогли охопити стерилізацією близько 85% собак у самому Чорнобилі», — пояснила Бец.
Однак волонтери повідомили про новий виклик — у зоні знову фіксується збільшення кількості безпритульних тварин. Це може бути пов'язано з тим, що після повномасштабного вторгнення рф частина мешканців довколишніх сіл змушені були евакуюватися, залишивши домашніх улюбленців. Собаки самостійно потрапляють у зону, шукаючи їжу біля об'єктів, де ще працюють люди.
«Це вже може бути початком нової проблеми — одна собака здатна народити до 20 цуценят на рік. Якщо ми не зупинимо цей процес, ситуація вийде з-під контролю», — зазначила представниця Фонду.
Наразі розглядається питання про відновлення програми стерилізації, яка дозволить стримати розмноження безпритульних тварин і зберегти безпечну екосистему в зоні відчуження.