школярі в Україні повинні проходити кожен рік медичний огляд.
Таке обстеження необхідне для своєчасного виявлення порушень здоров'я дитини і визначення допустимих для неї фізичних навантажень.
Рішення про введення обов'язкових профоглядів було ухвалено Міністерством охорони здоров'я України після низки випадків загибелі школярів під час уроків фізкультури. Нещасні випадки були пов'язані з досить слабким фізичним здоров'ям підлітків.
Існують певні норми перевірки стану здоров'я дитини для виявлення в неї відхилень або патологій. Тому, щоб отримати довідку №086-1/0, школярі повинні обов'язково пройти обстеження у таких лікарів:
- оториноларинголог – оглядає порожнину носа, носоглотку і вуха, зовнішньо-слуховий прохід, барабанні перетинки, глоткові мигдалини і голосові зв'язки.
- офтальмолог – перевіряє очне дно, зорові характеристики і внутрішньоочний тиск.
- хірург – перевіряє розташування яєчок (у хлопчиків), наявність/відсутність пахової грижі, сколіозу, плоскостопості у дітей обох статей.
- невропатолог – оцінює стан зорового апарату і функції черепно-мозкових нервів.
Ті діти, які перебувають на диспансерному обліку у вузькопрофільного лікаря (гастроентеролога, ендокринолога, кардіолога і т.д.), додатково проходять огляд і у нього.
Також потрібно здати аналіз крові на гемоглобін та інші аналізи за показаннями.
Зазначимо, що проходження деяких лікарів залежить від віку. Так, в 11 років рекомендовано пройти хірурга, ортопеда-травматолога, офтальмолога і стоматолога. У 14-15 років – стоматолога, гінеколога дитячого або підліткового, ендокринолога, хірурга, психолога (за показаннями). У 16-17 років – стоматолога, гінеколога, флюорографію.
Після всіх обстежень довідку видає педіатр або сімейний лікар.
Проходження деяких лікарів залежить від віку дитини. Джерело: doc.ua
Як повідомляв OBOZREVATEL, причиною смертності дітей на уроках фізкультури можуть бути проблеми з генетикою. Про це заявив директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова, академік Національної академії медичних наук Геннадій Книшов.
АВТОР Мирослав Семенюк