Завантаження ...
knukim.edu.ua
Новобудови Києва

Різдво Христове: історія, традиції та заборони на одне з найважливіших свят українців

Різдво Христове: історія, традиції та заборони на одне з найважливіших свят українців фото

Різдво Христове — одне з головних церковних свят, яке символізує тепло, родинні зв'язки та радість. В Україні Різдво святкується щозими, але після переходу ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар дата святкування змінилася з 7 січня на 25 грудня. У 2024 році це свято припаде на середу.

Історія Різдва Христового

Різдво для вірян — це день, коли Ісус Христос народився, щоб спокутувати гріхи людства. Його матір'ю була Діва Марія, яка зачала від Святого Духа. Коли Марія була вже на останніх місяцях вагітності, вона разом зі своїм чоловіком Йосипом вирушила до Вифлеєму на перепис населення. Через великий наплив людей вони не змогли знайти кімнату і знайшли прихисток у печері, де і народився Ісус.

Першими про народження Спасителя дізналися пастухи, яким ангел сповістив радісну звістку. Вони першими прийшли поклонитися Ісусу. Також до печери прийшли волхви, яких привела зірка, і принесли дитині миро, ладан і золото.

Традиції святкування Різдва в Україні

Для українців Різдво — це родинне свято. Уся сім'я збиралася за столом на Святвечір, 24 грудня, з появою першої зірки. На столі має бути 12 пісних страв, серед яких обов’язково є кутя, млинці, пісний борщ з галушками, гриби, тушкована капуста та риба.

Важливим символом Різдва був дідух — сніп з пшениці чи жита, який ставили на покуті, де розміщували ікони.

Що можна і не можна робити на Різдво

Протягом різдвяно-новорічного циклу заборонялася будь-яка фізична праця, окрім догляду за худобою та приготування їжі. Також не можна було позичати чи брати в борг. Існувало повір’я, що як зустрінеш рік, так його і проведеш.

Особливою традицією було колядування, коли селяни переодягалися в персонажів та ходили від хати до хати, співаючи колядки.

Ілюстраційне зображення згенероване штучним інтелектом.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
мрия