Завантаження ...
Новобудови Києва

Неочікуваний мешканець: на території Чорнобильського заповідника помітили сліди шакала!

Неочікуваний мешканець: на території Чорнобильського заповідника помітили сліди шакала! фото

На території Чорнобильського заповідника, в околицях Луб’янки, були виявлені сліди нового для Полісся виду великих хижих ссавців – шакала. Це відкриття стало важливою подією для наукового світу та екологів, які досліджують біорізноманіття зони відчуження.

Шакал є твариною, що належить до сімейства псових та є представником роду вовків. Хоча він схожий на вовка, його голова менш лобаста, а морда вужча і більш загострена. Розміри шакала також менші порівняно з вовком. Цей вид є падальником та активно адаптується до антропогенного ландшафту, що дозволило йому розширити свій ареал, включно із зоною відчуження Чорнобильської АЕС.

Шакалячі сліди й раніше були помічені в Заповіднику. Лапка цієї тварини компактна, а між подушечками майже нема проміжків. Тепер спостерігали і самого хижака.
Цей новий гість – тимчасовий чи вже назавжди? Поки невідомо. - пишуть працівники заповідника на сторінці фейсбук

Фото ілюстративне

Для багатьох народів образ шакала має негативний відтінок, адже він асоціюється з боягузтвом, нахабністю та підлістю. Проте, з погляду природи, це лише ще один вид тварин, який має право на життя. Знахідка шакала у Чорнобильському заповіднику свідчить про здатність природи до відновлення після катастрофи та адаптації до екстремальних умов.

Не можна не враховувати можливі наслідки появи шакалів у зоні відчуження. Популяція цього хижака може вплинути на екосистему заповідника, конкуруючи з іншими видами тварин або ставши загрозою для деяких з них.

Дослідники планують уважно вивчати цю ситуацію та встановити, чи стане шакал постійним мешканцем зони відчуження. Але в будь-якому випадку, виявлення цього виду великих хижих ссавців свідчить про поступове оживлення екосистеми Чорнобильського заповідника після катастрофи.

Надзвичайно важливо, щоб дослідники продовжували вивчати цю унікальну екосистему та вживали заходів для збереження біорізноманіття та забезпечення стійкості природного середовища у зоні відчуження.

Фото Сергія Жили зі сторінки Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: