Для тих, хто полюбляє подрімати в день

Як правило, люди сплять тільки в ночі, намагаються вкладатися в ліжко в один і тей самий час. У більшості тварин поліфазний цикл сну. Тобто, вони чергують сон і неспання кілька разів протягом доби. На жаль, наш день структурований так, що ми не можемо собі такого дозволити. Але якщо ви ...

Як правило, люди сплять тільки в ночі, намагаються вкладатися в ліжко в один і тей самий час. У більшості тварин поліфазний цикл сну. Тобто, вони чергують сон і неспання кілька разів протягом доби. На жаль, наш день структурований так, що ми не можемо собі такого дозволити. Але якщо ви ...

 

Як правило, люди сплять тільки в ночі, намагаються вкладатися в ліжко в один і тей самий час.  У більшості тварин поліфазний цикл сну. Тобто, вони чергують сон і неспання кілька разів протягом доби.

На жаль, наш день структурований так, що ми не можемо собі такого дозволити. Але якщо ви все ж знайдете можливість подрімати вдень, це може значно поліпшити ваше життя.

Денний сон може поліпшити ваш настрій протягом усього дня

Серотонін відповідає за відчуття щастя. Він вивільняється в великих кількостях, коли ви спите. Тому дрімота може різко збільшити кількість доступного серотоніну, що дозволить вам відчувати себе більш спокійно і впевнено.

Доведено, що денний сон збільшує вашу здатність керувати інформацією, що надходите

Дослідження встановило, що продуктивність знижується, якщо учасники працюють без перерви. Але якщо учасникам дослідження давалася можливість півгодини подрімати, продуктивність значно зростала. Одна година дрімоти привела до ще більш високої продуктивності роботи.

Денний сон може збільшити пильність

Якщо розділити свій день на роботу і відпочинок, можна значно збільшити пильність. Як показало дослідження НАСА, спостерігається 100% -е збільшення пильності у людей, які спали 40 хвилин. Дослідження також показало, що 20-хвилинний денний сон може збільшити і бойову готовність. Ефект денного сну можна порівняти з вживанням 200 мг кофеїну.

Денний сон може різко збільшити креативність

На прикладі художників, таких як Леонардо да Вінчі, які могли кілька разів подрімати протягом дня і зводили до мінімуму сон протягом ночі, можна стверджувати, що при такому способі життя різко зростає творчий потенціал. Це може бути пов’язано із загостренням почуттів, яке з’являється у добре відпочив людини.

Хороший відпочинок сприяє загостренню пам’яті

Робоча пам’ять бере участь в ситуаціях, які вимагають багато уваги. Оперативна пам’ять більш ефективна, коли ви добре відпочили. Денний сон може навіть допомогти зберегти спогади на довгий час.

Денний сон може допомогти загострити почуття

Короткий денний сон може допомогти зберегти ваші почуття запаху, смаку, зору, слуху. Якщо ви дозволите своєму організму подрімати трохи протягом дня, це підвищить чуттєве сприйняття майже так само, як сон протягом всієї ночі. Ви можете відчувати велику різницю в тому, як звучить музика або яка їжа на смак.

Денний сон допомагає регулювати фізіологічне здоров’я

В організмі людей, які позбавлені сну, спостерігається більш високий рівень кортизолу. Цей гормон пов’язаний зі стресом, і більш високий його рівень може привести до пошкодження імунної системи або зниження рівня інших необхідних організму гормонів. Дрімота дозволяє вашому організму активувати гормони росту, які інактивують кортизол, знижуючи рівень фізіологічного стресу.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: