![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото](/storage/thumbs/520/iTu/00y/Jsb7PdzYpekFzlAoFZzof2sZ-metaNDAzNjE5ODczXzcwNTI2MDAzODgxNTc1NzNfODExOTE2NzA3Mzc1NTc0MDE2OV9uLmpwZw==-.webp)
Багато різноманітних видів діяльності з бійцями та їхніми родинами проводять фахівці Соціально-психологічного центру м.Славутича.
Це психологічні і юридичні консультації, спілкування у форматі телефону довіри, зустрічі з військовослужбовцями, які проходять лікування чи реабілітацію у медичних закладах, різноманітні тренінги, заняття з елементами хендмейду, спортивні заняття, екскурсії, онлайн-зустрічі на різноманітну тематику та багато іншого.
Важливе місце у роботі Центру також займає терапія творчістю.
«Два роки назад вдалося видати альманах з творами воїнів-захисників. Це вірші й проза, пронизані тим життям на війні. Це і сльози, і біль, і кохання», - розповідає директор Центру.
Терапія творчістю
Віктор Одиниця мріє про створення у Соціально-психологічному центрі ще одного альманаху творів наших бійців. Адже це також своєрідний викид неймовірних емоцій тих, кому війна заглядає в очі щодня, щогодини, щомиті...
«Хлопці пишуть! Це певна така терапія. Вони на війні, і отой свій біль, те що у них в душі, вони викладають у цих рядках. Тому хочемо у цьому році видати другу збірку. Ми підтримуємо зв'язок з тими хлопцями. Вони продовжують писати», - пояснює Заслужений працівник соціальної сфери України Віктор Васильович Одиниця.
Але щоб видати збірку таких творів, звісно, для цього потрібні кошти. Для цього Віктор хоче написати картини і продати їх на аукціоні, як це було і раніше, коли потрібна була комусь допомога.
Тепер він хоче реалізувати мрію бійців – видати їхні твори. Віктор планує зібрати належну суму для друку омріяної збірки творчих робіт наших захисників.
З цією метою Віктор Васильович також звертається за підтримкою до всіх небайдужих. Для нього це дуже важливо, бо це важливо для самих бійців.
Віктор Одиниця – художник. Коли почав писати та що стало стимулом
Уже майже 9 років Віктор Одиниця пише картини. Найчастіше свої роботи він виставляє для продажу, аби надати фінансової допомоги нашим захисникам чи членам їхніх родин у критичних ситуаціях.
Попри травму зору, яку він отримав ще до повномасштабної війни, Віктор пише картини, намагається знаходити нові направлення, техніки, експерементує.
Головне, що це він робить щиро, талановито та з добрими намірами. Цей добрий порив завжди знаходить позитивний відгук і надійну підтримку. І такий авторітет добропорядності – це результат багаторічних добрих справ, перевірених не тільки роками, а й неймовірною результативністю.
«В 2015 році не знаю, що на мене найшло (посміхається), я почав писати. Пішов до нашої Дитячої школи мистецтв і взяв уроки образотворчого мистецтва. Три місяці я там навчався».
Віктор пригадує, що ще напочатку в школі викладав уроки праці і креслення. Але там не було вчителя малювання, і йому запропонували вести цей предмет також.
В дитинстві, коли ще був маленьким, він любив малювати. Брав листівки або книжечки і завжди перемальовував. Йому це подобалось. Тому і погодився вести уроки з образотворчого мистецтва, паралельно самовдосконалюючись і вивчаючи новий шкільний предмет самостійно. Уже пізніше відчув, що хоче писати картини.
Як виникло бажання стати художником
«Виникло бажання писати майже в 50 років. Я хотів навчитися писати аквареллю. Мій викладач сказав, що писати аквареллю – це найскладніша техніка – неправильно покладений мазок уже неможливо виправити. А от олією – це набагато простіше. Якщо не сподобався якийсь штрих, його завжди можна змінити, перефарбувати.
Мені було цікаво отримати знання з основ образотворчого мистецтва, навчитися змішувати фарби.
Зі мною навчалось багато жінок, які так гарно писали. Тоді мені в це важко було повірити, але дійсно кожен може навчитися писати», - запевняє художник.
Та щоб чомусь навчитися, для початку потрібне велике бажання і терпіння.
«Я хотів писати. Для мене це була теж певна терапія. Коли пишеш, ти про все забуваєш.
Коли я пишу, неначе я там і знаходжусь, повністю занурююсь у роботу, навіть відчуваю запахи», - поринає в творчі спогади Віктор.
В мене аж руки тремтять – як хочеться писати!
Творчі люди по-іншому дивляться на світ і потім відображають це в своїх роботах. Інколи це дивує, викликає нерозуміння, обурення чи захоплення, але не може не вражати. Не може залишати байдужим.
«Люди, що пишуть, інакше відчувають кольори. Коли їдемо кудись з дружиною, намагаємось якомога більше побачити і назвати кольорів неба. Там десятки кольорів! Треба тільки придивитися!
По-іншому дивишся на ліс, як падає сонце, де лягає тінь, як вона підсвічує боки. І мені дуже подобається так дивитися на світ.
В мене аж руки тремтять – як хочеться писати. Але через стан здоров’я поки писати не можу.
Я дуже хочу писати! Деякі роботи я копіював – змальовував. А деякі власні, які я сам придумав, написав, мої», - ділиться спогадами художник.
За 9 років більше сотні робіт написано, було дві виставки – обидві благодійні.
«Одна з них була проведена на допомогу бійцю, який отримав поранення.
Друга виставка була у 2021 році, теж благодійна. Кошти від цієї виставки були направлені одному з бійців, який залишився без ока», - розповідає митець.
Тоді він почав шукати бійців, які взагалі не мають зору. Познайомився з одним юнаком, який, виконуючи бойове завдання в зоні АТО, залишився без очей. Кошти, зібрані під час виставки картин Віктора Одиниці, були перераховані для лікування хлопця.
Коли почалася широкомасштабна війна, Віктор багато писав для того, щоб продати картину і придбати щось потрібне бійцям.
Віктор мріє знову взяти в руки пензлі і фарби, доторкнутися до полотна, поринути у світ прекрасного, щоб, в першу чергу, допомогти тим, хто ціною свого життя виборює нашу незалежність і перемогу України.
«Коли у мене вже буде можливість писати, хочу зробити третю виставку, деякі роботи дописати. Це теж буде благодійна виставка на допомогу ветеранам чи їхніхнім родинам, тим, хто буде потребувати допомоги», - не приховуючи природньої скромності каже Віктор.
«Дякую долі за те, що вона привела мене до Славутича»
30 років тому Віктор Одиниця, разом зі своєю дружиною Валентиною та друзями Олександром і Юрієм, приїхали до Славутича, аби втілити в життя новий соціальний проєкт і допомагати людям. І протягом цього періоду добра справа стала сенсом життя.
За цей час було зроблено багато добрих справ, реалізовано безліч важливих проєктів, надано допомогу великій кількості потребуючих допомоги людям.
Також за 30-річний період відбулося багато змін. Дещо помінялись напрямки і методи роботи. Змінювалась кількість робочих місць, мінявся сам колектив, але головний принцип Соціально-психологічного центру допомагати людям - залишився незмінним! І це найголовніше. Адже люди, які обрали своєю професією допомагати іншим, завжди будуть шанованими у суспільстві, а їхня праця важливою і затребованою.
З нагоди 30-ї річниці закладу Віктор Одиниця висловлює подяку усім, хто був поряд у часи становлення Центру і до сьогоднішнього дня.
Звісно, він не має такої можливості перерахувати усіх, бо, як каже керівник СПЦ, це безліч імен, безліч прізвищ, надійних партнерів,ті, хто був разом з ними.
«Але в першу чергу хочеться подякувати міській владі - Удовиченку Володимиру Петровичу, який був ініціатором створення у Славутичі такого закладу. Він і до цього часу підтримує нас, тепер як депутат обласної ради.
Слова вдячності сьогоднішній владі, яка завжди відгукується на всі наші потреби і завжди підставляє плече.
Подяка керівникам цього проєкту «ЮНЕСКО-Чорнобиль». З боку іноземних партнерів - Любов Горіх, з боку України - Оксана Гарнець, з якою Центр продовжує до цього часу співпрацювати в різних міжнародних проєктах», - каже Віктор Васильович.
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №1 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №1](https://slavutych.info/storage/4962/conversions/ztTG09mBIxNLHBqoigIOswKnPqjC7B-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMS0zNy5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №2 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №2](https://slavutych.info/storage/4963/conversions/VisrWiAhhgcoNIPLOAfopsFH8cwx2L-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMS0zOCAoMikuanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №3 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №3](https://slavutych.info/storage/4964/conversions/mnuitsAJeXPF14zQPc3x3sD9Cr9dJE-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMS0zNSAoMikuanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №4 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №4](https://slavutych.info/storage/4965/conversions/npwGvbpee8RQXhouZHO2rwcoeGMMlT-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMl8yMy0xMS00OS5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №5 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №5](https://slavutych.info/storage/4966/conversions/KiEggL2fujh6hscuEOVPoF6BJhosW6-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMl8yMy0xMS01NS5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №6 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №6](https://slavutych.info/storage/4967/conversions/LT4Ywi646lBZ17a8hTomrYTed0zOG9-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMS0zNS5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №7 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №7](https://slavutych.info/storage/4968/conversions/J44m3hij6CcAFmUELUA1Pnsxfslbo4-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMl8yMy0xMS01OS5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №8 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №8](https://slavutych.info/storage/4969/conversions/xWaH9aplpGqBjJMuFNJsH31pJoZgCo-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMS0xMS5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №9 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №9](https://slavutych.info/storage/4970/conversions/S3OoZEjHIZpiejJonYM6N5mhcJwTgt-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMS0wOC5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №10 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №10](https://slavutych.info/storage/4972/conversions/2mEABBagRp6QOV0ZLgP078eMaBCShy-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMy01Mi5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №11 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №11](https://slavutych.info/storage/4973/conversions/5ywIMdGyc1ThR09TA5sW9QyewxVzeu-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMF8wOS01NS0zMC5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №12 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №12](https://slavutych.info/storage/4974/conversions/o0D0q45bBCeXKJ4CZnaxSYXf9YYTc7-metaX0RTQzQ2OTQwMC5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №13 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №13](https://slavutych.info/storage/4976/conversions/RsMju7zRQpQVuOp9PbsBpV69wNNlCi-metaMzMyMzAwMDE5XzU3OTc4NDY2NDA0OTA1Ml82OTUyNjk4MDc3MDExMzk2NDczX24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №14 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №14](https://slavutych.info/storage/4977/conversions/s9nEi4wrxB7DAAVgehyPzTb1QIvqGW-metaMzQwOTY0MjM0XzU4NjU4MDU1NjczOTEyN180OTEzNDA1ODYzNjI0NDk3NjA1X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №15 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №15](https://slavutych.info/storage/5043/conversions/cBQqnvZAmfOhNR2Ppton71kmnWbfJv-meta0JfQvdGW0LzQvtC6INC10LrRgNCw0L3QsCAyMDI0LTAyLTIzIDEyMTIzNS5wbmc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №16 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №16](https://slavutych.info/storage/5044/conversions/9Pc0h6eM9Y49ylSeF2oagKOIO1w5Cd-meta0JfQvdGW0LzQvtC6INC10LrRgNCw0L3QsCAyMDI0LTAyLTIzIDEyMTQwMC5wbmc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №17 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №17](https://slavutych.info/storage/5045/conversions/VRNZYKPsUVqgHk3zCxfSY0NWXsZVYT-metaMjU3NjE1OTEwXzQ5NzMyMTM1Njk0Mjk2MDlfNzc1ODMxODczODI2MTcwNjU1OF9uLmpwZw==--preview.webp)
Велику вдячність передає усім керівникам інших чотирьох центрів, які сьогодні є в Україні. З Коростеня - Сергій Виговський, з Боярки - Ангеліна Лахтадир, з Іванкова – Галина Бабич, з Бородянки – Людмила Бойко. Під час повномасштабного вторгнення ворог знищив споруду Соціально-психологічного центру у Бородянці. Загинуло двоє працівників. Сьогодні відбувається відбудова і планується відновлення роботи Центру в повному обсязі.
«Ми прожили весь цей час як одна родина, як брати і сестри, допомагаючи один одному і в складних ситуаціях, які переживали наші установи, і в позитивних моментах. Вчилися разом, вчилися один в одного, підказували один одному. Всім-всім-всім, хто був разом з нами, велика вдячність», - пригадує Віктор.
Особливу подяку він висловлює всьому колективу, всім, хто працював з першого дня, хто тепер трудиться в інших міських установах чи навіть за кордоном, усі вони причетні до становлення центру і його роботи до цього часу. А також дякує тим, хто працює разом з ним зараз.
«Знаю, що попереду багато роботи, але впевнений, що з таким колективом ми справимся.
Тому хочу подякувати колективу Соціально-психологічного центру за те, що я мав можливість і честь працювати разом з ними протягом 30 років.
Дякую за їхнє відношення до роботи, за бажання вчитися, щоб допомогти людям.
Я вдячний вам за роботу, за розуміння, за терпіння, за ті іноді складні моменти в житті нашого Центру (коли стояло питання про закриття чи реорганізацію, чи інше).
Для мене це друга родина.
Вітаю вас, мої рідні, і дякую за все!
Дякую своїм рідним і близьким, що завжди були зі мною і допомагали в усьому!
Дякую долі за те, що вона привела мене до Славутича!»
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №2 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №2](https://slavutych.info/storage/4986/conversions/TTE57k20u9mFi1M16sVUeOM0bIkWjq-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMS00MC5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №3 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №3](https://slavutych.info/storage/4987/conversions/sZAzzBwKdkFiTs7DzXsHc5ue1UJIgc-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMF8wOS01NS0zMC5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №4 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №4](https://slavutych.info/storage/4988/conversions/z9ifMIdljL7dLXYl6TOVVTq69PPCVw-metaMjQwNDQxMTM5XzQ0MTAyOTA3MjU3MDU5MDdfNTkwNTE4NjYxMzQxMjc3ODYwOV9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №5 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №5](https://slavutych.info/storage/4989/conversions/2POqq9brDEjj9LW7qfhuHXPXEjiu3V-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMS0xNS5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №6 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №6](https://slavutych.info/storage/4990/conversions/u6rpppHszom3hYanaG15VJckjpl6RD-metaMTg4MzEyNzU3XzQxMzA2MjE3NDM2NzI4MDhfNTgxNDQyNDc5NjM3OTA5NTI0Ml9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №7 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №7](https://slavutych.info/storage/4991/conversions/Q8OIhEhMs4ZTjuhU88y0riym737gqy-metaODc4NjkxODJfMjk2NzE2MDExNjcwMTY0MV80OTc3MjAyNTMxNDc5MzIyNjI0X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №8 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №8](https://slavutych.info/storage/4992/conversions/6N7Gwl3Bg4DAQY5Cy6bsOghtTOkilG-metaMjU3NjE1OTEwXzQ5NzMyMTM1Njk0Mjk2MDlfNzc1ODMxODczODI2MTcwNjU1OF9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №9 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №9](https://slavutych.info/storage/4993/conversions/hCPkNqiwrqYnvLWKyByBvYcNOwMf0l-metaMjk1NjQ2NTc5XzU0NTY2MDcwNDEwNzQyNjVfMTYzMTg5MzQ4MDczNTQwMzcwM19uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №10 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №10](https://slavutych.info/storage/4994/conversions/dYNdrvAhxmgvZEjr2bMUkvUZfPcfIJ-metaMjYzMTE2ODQwXzQ3MjAzMTIzMDEzNzA0MTNfMTA4ODU1Njc1MTcwMzYyNDMxOF9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №11 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №11](https://slavutych.info/storage/4995/conversions/nkY7TDqLAHjmVN8ta21Zq4fO8ns5Sf-metaMzQzMzUwNTg5Xzc1OTQzNDUzOTE1NTI4NF80Njg5ODM0Nzc0NTUzNzQzNjczX24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №12 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №12](https://slavutych.info/storage/4996/conversions/nIqORtJWq1OkYP7mGyY1EaeUCUylhC-metaMjcxNjA0NDU5XzQ5MzM3NjU4MTMzNzQzODVfMjE3MDA1MDgyNjY4MTk5NjMxMV9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №13 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №13](https://slavutych.info/storage/4997/conversions/Hn2nBvvLbKyVgadrxxMGsU42UT71ai-metaMzI2ODg0NzM5XzM1MTYwODUwMTUzMzE0NzNfNTAxMTcyNTQzNDE5MzAyMzA4N19uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №14 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №14](https://slavutych.info/storage/4998/conversions/BaYOwQdG0tAlWTSnTrE2mrUgPglCha-metaMjYzMTg1MTUyXzQ3MjAzMTE5NjgwMzcxMTNfODExNDk3MDQ4NTMxMjQ3Mzk3MV9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №15 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №15](https://slavutych.info/storage/4999/conversions/K4iVboRZzUZrG6HpJM6lA8WCTJfRKv-metaNzIyNzQ2MTJfMjU3NzYzNjk4ODk3MTI5OV80NDE5ODU4MzA5MjQzMjA3NjgwX24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №16 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №16](https://slavutych.info/storage/5000/conversions/6UIFdy4WOP9XpcOFwgRzIQjdZOD8bv-metaNzU0NjIyNzVfMjY4NDIzODA3MTY0NDUyM181Nzk0MTM5OTUwMDg5NzY0ODY0X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №17 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №17](https://slavutych.info/storage/5001/conversions/dDrHZuadCaq8wQaBClMNea0eKzXh7q-metaMTUwMjEwNzA2XzM4NTgzMzg4Mzc1Njc3NjhfMTY0MzM2MzUzNjQzMTIwNzI1MF9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №18 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №18](https://slavutych.info/storage/5002/conversions/zSyn1qhOPVE2Gq2mtQqZ34n13mJowb-metaRFNDXzMwMjEuanBnINCd0JUg0KHQlNCQ0JXQnCDQodCf0KYuanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №19 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №19](https://slavutych.info/storage/5004/conversions/yVQvzZ7aVaTxCiSAqiQWhtK0OgIqur-metaMzAwNDExNzE2XzU1MDYxOTkzNzk0NDgzNjRfNjA3NTI3NTU5NDkwNjI5MTUyNF9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №20 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №20](https://slavutych.info/storage/5005/conversions/deJUpvKbJ38EnT4eBDkXNKAnzXuL8d-metaMzA5NDg5MTk3XzU2OTczNTgwNTcwMTUxNTNfMzY1MzY1NDY4MTczMDkwMTMzNl9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №21 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №21](https://slavutych.info/storage/5007/conversions/VzTY5FR7oME6sbAigb1TvbqjuUI2Ms-metaMzI2OTY4MjM5XzM0MTk1MTk1NzE3MDYwNjRfMjU3MjQ5Mzk0MTk5OTM4OTgzOF9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №22 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №22](https://slavutych.info/storage/5008/conversions/c0kYRGVsz7m3sctWZX3WmCfmS1rQX6-metaMzM0MzI3NTcxXzY5OTA5OTE0NTMxMjc4Nl8xOTA0NjgxOTcwODMyMDM3NDg5X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №23 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №23](https://slavutych.info/storage/5009/conversions/JZ9vF1qD63i2JGwaDvtCEU1XtMQjSG-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0xNF8xMC0yNC0xNS5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №24 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №24](https://slavutych.info/storage/5010/conversions/dUfaQPMXFx45aZ1ZbR9l0WlvUet4Pe-metaMzI2NTYzMzczXzYwNTk2NzAyNzQxNDYwOTRfNDY3MTM3NTgzNTUxNzMwOTA5MV9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №25 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №25](https://slavutych.info/storage/5011/conversions/r4DJP8pZiUZ60AQ6wCLQvx6avEKDRf-metaMzMwMzg4MDExXzUzNjUzMTY2NTE3NzE5N18yNjc2MDkxNzE2MjE4Mzk3MDg3X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №26 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №26](https://slavutych.info/storage/5012/conversions/jiVvJcGkyy7z35VEgnSvwrKbN85VfT-metaMzQzMDMwNTIzXzQxNDkyMzU0MjE5Njc0MzhfNTc0MzM3NjQ2NTUxMDYwMzU3NF9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №27 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №27](https://slavutych.info/storage/5013/conversions/f26ccNzxjBM6RMatTjaKOPFXTGiLUd-metaMzQzMTE1MDM3XzI1MjY0MzE4NTQxODc2MDRfNjEyMjgyNzM4MjU1NzI0NjQzMF9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №28 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №28](https://slavutych.info/storage/5014/conversions/AcnYl28EYXWj2CYjVPLoUO0dkRe0ML-metaMzYzODAyNjU2XzY4Mzc5ODEwMzc5MjQyM184NzUzNjAwNzU0OTI5NzQwNjI2X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №29 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №29](https://slavutych.info/storage/5015/conversions/IQZ1fgPNU1WXuaT9nsmgRpmboJkALm-metaMzgyNjAzODgxXzcxNzc4MjIzNzA2MDY3Nl81MTgwOTY2MDk5MjAxNjQ1MTY4X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №30 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №30](https://slavutych.info/storage/5016/conversions/HLiFfeS8QXqZRT14PpNNgUZENtYDyf-metaMzkyNzk4NzQ0XzcyODE2MzYyNjAyMjUzN181NzA3NzkyOTE1MjYzMDc5MTE5X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №31 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №31](https://slavutych.info/storage/5017/conversions/tXaAicvjHEyVBoF0SxOSXVnzuZSjkX-metaMzUxMzMxNDAzXzEzMzI5Mjg5MzQyODczMTdfNjQwNTE3MTYzNzEzNTUyNTkyMV9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №32 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №32](https://slavutych.info/storage/5018/conversions/lH4XUqVG1g2LWvhRlVHjSwdxpjIcSl-metaMjc0MTU5NzI1XzUwNzIyMTkwOTI4NjIzODlfMzIyODk1MzI1NDg5NzcwNTE4M19uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №33 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №33](https://slavutych.info/storage/5019/conversions/3NXwyYHgtrJ8TNOPA7SKfNsb6XrS6V-metaMzY5MzE4Mzk3XzY5NDkxNzI4MjY4MDUwNV82NDM0ODExOTEzMTYxOTM2MjE0X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №34 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №34](https://slavutych.info/storage/5020/conversions/CojCAJeVkuAHjySYiPyrhkuWy74mSB-metaMzk1NDI2MTg3XzczMzE1NDIxODg1NjgxMV83NTAyMDk0MDM1ODU4NjU4ODYzX24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №35 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №35](https://slavutych.info/storage/5021/conversions/GHsIIiUH3MYRPvge3gEzCjWMFPaUtE-metaSU1HXzM0MjIuSlBH--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №36 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №36](https://slavutych.info/storage/5022/conversions/S6UaSHfhR8oC4ioODy9esbYbaEH2AS-metaNDEwOTM0NTQyXzcxNTU0NzI2MDEyMDM2ODRfODk4MjUxMzAwNDUyODE4NzY5NV9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №37 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №37](https://slavutych.info/storage/5023/conversions/pMttxkb6lRqamrH8wFwfDVp3yGgbkE-metaMzYyNjgxMTI1XzY4NDMxODY4MDQwNzAzMl80MTU5MTc3ODMxMzczNzQ2ODA5X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №38 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №38](https://slavutych.info/storage/5025/conversions/zTQ5G6J1hsNhSZh7e6L8uSpRW1OHjg-metaNDAxODQwOTA5Xzc0MzI2MTA3NDUxMjc5Ml84MTU2Mzk0MjI1NDA1MDY0MDU1X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №39 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №39](https://slavutych.info/storage/5026/conversions/IxUrKQtaIci9uJ2Qf3X3oxkL6gW8OX-metaMzk3NDkyMDYzXzY5NzgwMDg0MjIyODM0MzdfMzExMjU2NzU1NTI4MzY3ODE5OV9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №40 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №40](https://slavutych.info/storage/5027/conversions/IIKAA7xKK4CSiq6y4UIe8jYQAq53Bf-metaMzkxNzYzMDY3XzY5NzgwMDg2MjIyODM0MTdfOTQyNzczMjE1NTM2NTMyMDA4X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №41 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №41](https://slavutych.info/storage/5028/conversions/VsVsAPUfASyO3EI67qlPCGjlZgjJE1-metaMzg1MzIxNzk1XzcyMTQ0NDkyNjY5NDQwN180ODU4NjM3OTA0NzQxNDUwNDA5X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №42 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №42](https://slavutych.info/storage/5029/conversions/eR8PHrqPu5zTXQcg1ahVTi3p29t8Ta-metaNDA4MTM5MzAyXzc1NjM2NjE2NjUzNTYxNl8yMjc3NzA4MTk0NTE1NDgwODAwX24gKDEpLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №43 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №43](https://slavutych.info/storage/5030/conversions/befrIt2EEpATd1gn3vmWjNKDufV9DG-metaNDI4NjI4NjIxXzgwNDU3NTg1NTA0Nzk4MF84ODY0ODgxNzI4NDUzODUzNTU4X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №44 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №44](https://slavutych.info/storage/5031/conversions/2ixuamkDRBossB4z6nippMEN8ClCjv-metaNDE3NDE5NTU4Xzc5NjQ2NjAzOTE5MjI5NV82NDY3MTgyNTI3ODU2Mjk0NDA2X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №45 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №45](https://slavutych.info/storage/5032/conversions/wyIqEzhPn0TpOgoxVPzlZN40NEPGnb-metaNDI0NjExMzIxXzgwMDk2ODA1MjA3NTQyN183MjM5Mzk3OTgyMjUyOTg1NTJfbi5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №46 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №46](https://slavutych.info/storage/5033/conversions/OQb7KjB93CuPPkcuAn0dp5p1oacGXo-metaMzkyODkwMzU5XzcyODgwNDg4NTk1ODQxMV8zNjg3NzA5NDE4NzQ2ODY2ODY5X24uanBn--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №47 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №47](https://slavutych.info/storage/5034/conversions/R2HP8MRofUFfUyL0pqJIwy7GX3hf9q-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMS0zMy5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №48 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №48](https://slavutych.info/storage/5035/conversions/UO7hqz4DZRGDtPNwZ3ETorjYsRcU8b-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMS0xNC5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №49 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №49](https://slavutych.info/storage/5036/conversions/ygzwDe6HHXw5aSJiMsiVFIIpsx9QdB-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMl8wOC01OC0xNy5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №50 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №50](https://slavutych.info/storage/5037/conversions/YZ5jngl9spCn4maXg8OUQnv1MFK4uM-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMl8yMy0xMS01OS5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №51 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №51](https://slavutych.info/storage/5038/conversions/czmE9a20pXADI85ya0VuFLsnrpM9F2-metaMjcyMjk3NjQ1XzQ5ODU0MTU1NjgyMDk0MDlfMzA0MzMwNTk1ODQ2NTQxNzc3OF9uLmpwZw==--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №52 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №52](https://slavutych.info/storage/5039/conversions/RlVGH80GcsXkWd1DFD6RK3BLRGBnDx-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMy0xMi5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №53 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №53](https://slavutych.info/storage/5040/conversions/wENU3NnzvS34o9GFcV2iFMtAixPGzU-metacGhvdG9fMjAyNC0wMi0yMV8xNy0xMS01OS5qcGc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №54 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №54](https://slavutych.info/storage/5041/conversions/bKPTKYpQvKfvdEAlDYGbk4mtzK9nKx-meta0JfQvdGW0LzQvtC6INC10LrRgNCw0L3QsCAyMDI0LTAyLTIzIDEyMDU0MS5wbmc=--preview.webp)
![Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №55 Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам фото №55](https://slavutych.info/storage/5042/conversions/JtHIhAHGeE8IIBjmW36OSzLElXmXPa-meta0JfQvdGW0LzQvtC6INC10LrRgNCw0L3QsCAyMDI0LTAyLTIzIDEyMTIzNS5wbmc=--preview.webp)
Вітаємо Соціально-психологічний центр Славутича, на чолі з Віктором Васильовичем Одиницею, з 30-річчям!
Нехай ваша праця, налаштована на допомогу і підтримку людей, повертається до вас добром і щирою вдячністю, процвітанням Центру і надійними дружніми партнерськими відносинами з усіма, хто причетний до вашої натхненної роботи! Славутич – це Україна! Разом до Перемоги!
Зі святом вас!
ПОВНА ВЕРСІЯ ІНТЕРВ’Ю З ВІКТОРОМ ОДИНИЦЕЮ У 4-х ЧАСТИНАХ:
«Дякую долі за те, що вона привела мене до Славутича», - Віктор Одиниця (І частина)
З0 років натхненної результативної праці: чим сьогодні живе Славутицький соціально-психологічний центр (ІІ частина)
Головне завдання сьогодні – допомогти, щоб наші хлопчики прийшли і відчули, що ми їх чекали, готові все для них зробити (ІІІ частина)
Терапія творчістю. Як завдяки своїм талантам допомагати Захисникам (ІV частина)
Олександра ЛАТИШЕВА
Фото з архіву Віктора ОДИНИЦІ, Юрія АКИМЕНКА, Вадима ІВКІНА, Соціально-психологічного центру м.Славутич