Завантаження ...
Новобудови Києва

Ще 106 українських захисників повернулось з російського полону

Ще 106 українських захисників повернулось з російського полону фото

В результаті чергового обміну полоненими, сьогодні, 25 травня, Україна повернула додому 106 своїх захисників. Усі звільнені - 8 офіцерів та 98 солдатів і сержантів, брали участь в обороні Бахмуту та вважалися тими, що пропали безвісти.

Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак. Також вдалося репатріювати тіла двох загиблих іноземців та українки.

"Ми повертаємо додому 106 наших людей. Це воїни з Бахмутського напрямку – 8 офіцерів та 98 солдатів і сержантів. Вони билися за Бахмут і здійснили подвиг, який не дав змогу ворогу наступати далі вглиб нашого сходу. Кожен з них – герой нашої держави. Серед тих, кого повертаємо з полону, чимало вважалися безвісти зниклими. Рідні цих людей пройшли складний етап", – наголосив очільник ОПУ.

За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, зниклими безвісти вважалися 68 зі 106 визволених воїнів.

Там також зазначили, що частина звільнених військовослужбовців має проблеми зі здоров'ям.

"Щонайменше сім врятованих захисників мають різноманітні травми: кульові та осколкові поранення, опіки та переломи, загострені хронічні захворювання. Найстаршому зі звільнених військовослужбовців уже виповнилося 59 років, наймолодшому 21 рік", – додали у Координаційному штабі.

Загалом за час повномасштабної агресії РФ з російського полону вдалося повернути 2430 людей. Серед них – 139 цивільних.

"Координаційний штаб з питань поводження із військовополоненими, вся наша команда виконують завдання президента якомога швидше повернути всіх додому. Володимир Зеленський окреслив це завдання як одне із ключових. Наш справжній дім там, де про нас думають. Україна, яку ми будуємо всі разом, – це місце, де людина, громадянин є найвищою цінністю. Країна, в якій думають про людей. Наше суспільство мислить саме такими категоріями. Всі наші люди будуть вдома. Працюємо над цим далі. І кожен обмін робить нас на крок ближчими до цієї мети", – додав Єрмак.

У мережі тим часом з'явилося відео, як повідомляється, із останнього обміну.

На момент оголошення про звільнення своїх Героїв Києвом російські ЗМІ з цього приводу зберігали мовчанку.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: