Завантаження ...
Новобудови Києва

"Всіх на всіх" - про подробиці перемовин обміну полоненими з росією

"Всіх на всіх" - про подробиці перемовин обміну полоненими з росією фото

Україна веде перемовини з Росією щодо обміну полоненими. Зокрема, Київ пропонує Москві провести обмін у форматі "всіх на всіх" і "вже наближається до цього".

Про це розповів начальник ГУР Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю "РБК-Україна". Очільник воєнної розвідки наголосив: якщо цей обмін стане реальністю, це буде безпрецедентний випадок в історії світу.

Коли у Буданова запитали, чи залишаються на порядку денному спроби України домогтися від Росії обміну полонених у форматі "всіх на всіх", про який він казав минулої осені, очільник ГУР натякнув на певний прогрес у цьому плані.

"Так, ми в принципі наближаємося до цього. Давайте, знову ж таки, подивимося в цифри. Станом на зараз вже обміняно більш ніж 2200 людей (Буданов мав на увазі українців, яких вдалося повернути додому після початку повномасштабного вторгнення РФ. – Ред.). Це безпрецедентний випадок у світовій історії. Ніхто такого не вів. Усі обміни йдуть після завершення бойових дій і ніяк не під час", – зауважив Буданов.

Ольга Василевська-Смаглюк - Округ 96, що Кирило Буданов дав велику надію всім, хто чекає свої рідних з полону як військових, так і цивільних.

За її словами, близько 20 тисяч українців нині перебуває в полоні. З початку два обміни полоненими було зірвано, але були й успішні. Та жодного разу у цих обмінах не біло цивільних українців. Хоча у ворога всі полонені зазначені, як військові.

Нагадаємо, останній масштабний обмін полоненими відбувся на Великдень. Тоді додому вдалося повернути 130 українців: 92 військовослужбовці Збройних сил України, 20 тероборонівців, 11 нацгвардійців, троє прикордонників, по двоє представників Військово-морських сил та Державної спеціальної служби транспорту.

Звільнені захисники потрапили у полон до окупантів на Бахмутському та Соледарському напрямках, а також на Запоріжжі, Херсонщині, Луганщині.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: